Len pred pár dňami sme ti priniesli prehľad najlepších štartujúcich noviniek v kinách, pri pohľade na ponuku streamovacích služieb sa však zdá, že pohodlie domova vôbec nemusíš opúšťať. Streamovacie služby v novom mesiaci totiž ponúknu hromadu kvalitného obsahu. Vybrali sme osmičku toho najlepšieho.

Raised by Wolves

Platforma: HBO Go

Dátum premiéry: 3. september

Seriálový sci-fi epos režiséra Ridleyho Scotta sa masovej publicity dočkal len nedávno, okamžite sa však zaradil k najočakávanejším novinkám jesene. Nie je sa čomu diviť. Ridley Scott sa v rámci žánru postaral o legendárne snímky ako Blade Runner, Prometheus či The Martian, televízny debut slávneho režiséra je preto ostro sledovanou záležitosťou.

V centre príbehu seriálového eposu sa ocitne dvojica androidov – Otec a Matka, ktorí sú poverení výchovou ľudských detí na odľahlej planéte. Pokojnú existenciu čoskoro naruší skupinka ľudí na čele s hviezdou Vikingov, Travisom Fimmelom, ktorí deťom odhalia, že dvojica androidov zďaleka nie je taká neškodná, ako sa na prvý pohľad tvári.

The Boys

Platforma: Amazon Prime Video

Dátum premiéry: 4. september

Billy Butcher so svojou bandou lovcov superhrdinov je späť v pokračovaní jedného z najlepších seriálov minulého roka The Boys. Druhá séria podľa prvých trailerov ponúkne presne to, kvôli čomu sme si seriál pôvodne zamilovali – kopec krvi, čierny humor, aj slušnú dávku akcie. Hlavní hrdinovia v novej sérii utekajú pred zákonom aj mocnou korporáciou Vought združujúcou superhrdinov, ktorí sú navyše motivovaní pomstiť sa odpadlíkom za smrť kolegov.

Návrat hlásia všetky známe postavy z pôvodnej série, tvorcovia si samozrejme nachystali aj zopár nových tvárí. Dominuje im predovšetkým superhrdinka Stormfront, ktorá doplní silnú supehrdinovskú sedmičku. Amazon svojmu seriálu očividne verí, ešte pred premiérou druhej série už totiž bola potvrdená aj tretia sezóna.

Away

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 4. september

Za pozornosť stojí aj dramatická sci-fi novinka Away, v ktorej sa Hillary Swank vyberie na trojročnú misiu na Mars, pričom doma zanecháva svoju dospievajúcu dcéru a manžela.. Prím v seriáli tak bude hrať nielen objavovanie červenej planéty, ale tiež sociálny aspekt a rola matky, ktorá sa rozhodla splniť si celoživotný sen na úkor svojej rodiny.

Najväčšiu zvedavosť v našom prípade vzbudzuje práve kolonizácia Marsu, uvidíme, či tvorcovia Jessica Goldberg (The Path) a Andrew Hinderaker (Penny Dreadful) nebudú príliš tlačiť na pílu a zo sľubnej sci-fi nespravia len rodinný dramatický kúsok. Novinka bude rovnako stáť predovšetkým na pleciach známej Hillary Swank, zvyšok hereckého osadenstva je totiž v porovnaní s hlavnou hviezdou absolútne neznámy.

The Devil All the Time

Platforma: Netflix

 Dátum premiéry: 16. september

Dobový psychologický triler s hviezdnym obsadením. Aj tak by sa dal nazvať najnovší filmový počin z dielne Netflixu, v ktorom sa divákom predstaví Tom Holland (Avengers: Endgame), Robert Pattinson (Tenet) a čoraz populárnejší Bill Skarsgård (IT).

Dej filmovej novinky nás zavedie nás do malého amerického mestečka Knickemstiff v povojnovom období, ktorého obyvatelia sú bezvýhradne upnutí k zlovestnému kazateľovi (Pattinson). V centre diania sa ocitne mladík Arvin Russell (Holland), ktorý s pravidlami komunity nesúhlasí, čím sa však spoločne s rodinou stáva terčom sfanatizovaných obyvateľov a skorumpovaného šerifa.

Long Way Up

Platforma: Apple TV+

Dátum premiéry: 18. September

V rokoch 2004 a 2007 hollywoodska hviezda Even McGregor so svojim kamarátom a cestovateľom Charleym Boormanom vyrazili na motorkársky výlet naprieč kontinentmi. Svoje zážitky následne zdokumentovali v seriálových cestopisoch Long Way Round a Long Way Down, ktoré zaznamenali priaznivé divácke ohlasy.

Na cesty dvojica vyrazila aj v minulom roku, tentokrát prešli naprieč Južnou a Strednou Amerikou na elektrických motorkách Harley Davidson. Podľa dobrodruhov išlo o doposiaľ najťažšiu expedíciu, akým problémom dvojica dobrodruhov na ceste museli čeliť a čo všetko museli prekonať si môžeš pozrieť v ďalšej minisérii  Long Way Up, ktorú exkluzívne odvysiela Apple TV+.

Ratched

Platforma: Netflix

 Dátum premiéry: 18. September

Legendárna filmová snímka Prelet nad Kukučím hniezdom sa dočká duchovného seriálového zástupcu. Sústrediť sa však nebude na pacienta R. P. Murphyho, ktorého geniálne stvárnil Jack Nicholson, ale na sadistickú sestričku Ratched, vyžívajúcu sa v psychickom týraní svojich zverencov.

Hlavnú rolu v novinke stvárni Sarah Paulson, hviezda prvej série American Crime Story, ktorá získa prácu v ústave pre mentálne chorých pacientov a postupne sa z nej stáva nemilosrdné monštrum. Showrunnerom a režisérom vybraných epizód je populárny tvorca John Murphy (Brooklyn 99), ktorý si predlohu upravil podľa vlastných predstáv, čo jasne dokazuje aj trailer nižšie.

Enola Holmes

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 23. September

O Enole Holmes, mladšej, no nemenej nadanej sestre Sherlocka Holmesa, sme ešte pred mesiacom prakticky vôbec nič nevedeli, po úvodnom traileri však ide o jednu z najočakávanejších noviniek tohto mesiaca. Talentovanú mladú detektívku si zahrá Millie Bobby Brown známa ako Eleven zo Stranger Things, gardé v podobe staršieho brata Sherlocka Holmesa jej bude robiť Henry Cavill alias Zaklínač.

Seriál okrem hviezdneho osadenstva ponúka aj slušnú detektívnu zápletku súvisiacu so zmiznutím Enolinej matky, dobová kriminálka sa navyše vôbec neberie príliš vážne a pripraviť sa môžeš aj na hromadu humorných scén. Novinka po všetkých stránkach pôsobí príjemným a sviežim dojmom, v prípade diváckeho úspechu sa môžeme tešiť aj na pokračovania, keďže motívom na vznik seriálu je 6-dielna knižná séria spisovateľky Nancy Springer.

Fargo

Platforma: Hulu / HBO Go

Dátum premiéry: 27. September

Seriálová antológia Fargo, typická predovšetkým svojim čiernym humorom a absurdnými postavami, pokračuje ďalšou, v poradí už štvrtou sériou. Tá opäť bude sústrediť výhradne na vlastný príbeh, zároveň však bude voľne súvisieť aj s predchádzajúcimi sériami, a to aj napriek tomu, že časovo je zasadená dávno pred ich udalosti.

Príbeh novej série nás zavedie do San Francisca roku 1950 a predstaví nám krehký mier medzi kriminálnymi organizáciami Talianov a Afroameričanov. Ako poistku mieru si hlavy zločineckých skupín navzájom vymenia svojich synov, pokojná situácia sa nanešťastie rýchlo zvrtne po rutinnej operácii a smrti významného člena miestnej mafie. V hlavnej úlohe sa predstaví Chris Rock, asistovať mu bude napríklad charizmatická Jessie Buckley či populárny Timothy Olyphant.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom