Po polročnej prestávke sa filmová ponuka slovenských kín konečne vracia do normálu a v septembri by si na svoje mohol prísť vskutku každý. Na programe nechýba dvojica sľubných komédií, dvesto miliónová rozprávka od Disney aj akčná zábava v podaní The King’s Man. Na ktorý z filmov skočíš do kina ty?

After We Collided

Dátum premiéry: 3. september

Minuloročná romantická dráma After: Kiss dokázala z kín vytrieskať takmer 70 miliónov, čo je s päťnásobne menším rozpočtom slušný úspech. Pokračovanie na seba nenecháva dlho čakať, v centre diania opäť stojí láska medzi Tessou a Hardinom, ktorá tentokrát podstúpi osudovú skúšku.

Podobne ako prvý diel je aj pokračovanie inšpirované knižným bestsellerom spisovateľky Anny Todd, ktorá sa tentokrát priamo podieľala aj na scenári. Pokračovanie teda bude vernejšie v knižnej predlohe a sľubuje podstatne odvážnejší príbeh plný vášne a sexuálneho napätia.

Mulan

Dátum premiéry: 4. september

Filmové spracovanie tradičnej čínskej rozprávky sleduje príbeh bojovníčky Mulan, ktorá v prezlečení vstupuje do armády namiesto jej chorého otca a chráni svoju krajinu pred dobyvačnými Hunmi. Priprav sa na kopec akrobacie a veľkolepej akcie, v Disney totiž pri natáčaní filmu netrochárili a rozpočet Mulan sa hýbe okolo 200 miliónov.

Castingu na rolu ústrednej hrdinky sa zúčastnilo viac ako 1 000 herečiek, víťazne z neho napokon vzišla u nás pomerne neznáma herečka Yifei Liu. Podstatne sľubnejšie z nášho pohľadu preto pôsobí účasť kung-fu legiend v podobe Donnie Yena (Ip Man) a Jeta Li (The Expendables), ktorí by sa mali postarať o slušné bojové sekvencie.

Unhinged

Dátum premiéry: 10. september

Na Oscarového Russella Crowea sme zvyknutí skôr z úloh kladných hrdinov, v trileri Unhinged si však zahrá vyšinutého maniaka, ktorý sa rozhodne udeliť životnú lekciu náhodnej žene na ceste. Tá sa neprevinila ničím iným, len že na neho zatrúbila a odmietla sa ospravedlniť, pre labilného maniaka to ale bola posledná kvapka a ženu začne prenasledovať.

Trailer sľubuje snímku s hutnou atmosférou a úderným tempom stojacu predovšetkým na výkone Russella Crowea, 90-minútová stopáž navyše naznačuje minimum hluchých miest. Pozornosť si určite zaslúži aj sympatická Caren Pistorius (Mortal Engines), ktorej pôjde maniak po krku.

Palm Springs

Dátum premiéry: 10. september

Ak máš chuť zobrať polovičku na vydarenú romantickú feel-good komédiu, nič lepšie ako Palm Springs v kinách nenájdeš. Pohodová letná záležitosť patrí k najväčším prekvapeniam tohto roka, okrem originálneho námetu si zamiluješ predovšetkým ústrednú hereckú dvojicu Andyho Samberga a Christin Milioti z komediálnych seriálov Brooklyn 99 a How I Met Your Mother.

Tí sa spolu ocitnú v časovej slučke a musia opakovať rovnaký deň stále dokola. Ako to už chodí, zo začiatku ide o slušnú zábavu a herecké duo si život bez následkov dokonale užíva, čoskoro však zábava ide bokom a dvojica musí nájsť spôsob, ako sa z nekonečného cyklu nezblázniť.

New Mutants

Dátum premiéry: 10. september

Temný komiskový triler sa po štyroch odkladoch konečne dostáva do kín, otázka je, či to ešte niekoho vôbec zaujíma. Film sa mal do kín dostať ešte v roku 2018, štúdio 20th Century Fox však dátum premiéry neustále presúvalo a mnohí fanúšikovia už nad ním zlomili palicu.

To je však zároveň škoda, keďže minimálne po hereckej stránke New Mutants pôsobí viac ako sľubne. Hlavné role v ňom totiž stvárnia hviezdy zo seriálov ako Game of Thrones (Maisie Williams alias Arya Stark) či Stranger Things (Charlie Heaton alias Jonathan Byers), snímke navyše pristane aj temnejší nádych. O film roka pravdepodobne nepôjde, komiksoví nadšenci by si však mohli prísť na svoje.

The King’s Man

Dátum premiéry: 17. september

Štýloví tajní agenti sa vracajú vo svojom treťom filme, Banksy má však pre tentokrát voľno. Najnovší prírastok akčnej série nás totiž zavedie do obdobia 1. Svetovej vojny a predstaví nám okolnosti, ktoré viedli k založeniu špionážnej organizácie Kingsman.

Okrem parádneho hereckého osadenstva na čele s britskou kráskou Gemmou Arterton (Prince of Persia: The Sands of Time) a hereckej legendy Ralpha Fiennesa (Official Secrets) sa opäť môžeš tešiť na množstvo nadupanej akcie aj úsmevných scén. Séria Kingsman je dobre známa tým, že sa neberie príliš vážne, dúfame preto, že sarkastický britský humor bude hojne využitý aj v najnovšom filme.

The War with Grandpa

Dátum premiéry: 17. september

Robert De Niro nás už dávno presvedčil, že nepatrí iba do dobových gangsteriek, ale vie slušne predať aj komediálne postavy. Práve v takejto role ho uvidíš aj v rodinnej komédii The War with Grandpa. Názov je v tomto smere pomerne smerodajný, De Niro sa totiž vo filme sťahuje do domu svojej dcéry, kde zaberie izbu svojmu vnukovi Peterovi.

Dvojica k sebe síce vždy mala blízko, vyhostenie z izby ale malý Pete nemieni akceptovať a vyhlási dedovi vojnu. Stará škola sa aj napriek vynaliezavosti mladého školáka nevzdá bez boja a do konfliktu je čoskoro okrem rodiny zapojený aj okruh hlavných priateľov. Pohodová záležitosť sa javí ako perfektná príležitosť na vypnutie po náročnom dni, navyše preplnená hereckými hviezdami. Okrem De Nira vo filme uvidíš napríklad Umu Thurman, Christophera Walkena či Jane Seymour.

Greenland

Dátum premiéry: 24. september

Geraldovi Butlerovi to v roku 2017 s katastrofickým žánrom vo filme Geostorm príliš nevyšlo, uvidíme, ako si poradí s úlomkami smrtiacej kométy, ktoré v apokalyptickej snímke Greenland postupne devastujú svetové metropoly a predznamenávajú zánik ľudstva.

Jedinou nádejou na prežitie je séria podzemných bunkrov, ku ktorým sa musí Butler so svojou rodinou včas dostať. To ale počas masovej hystérie a prepuknutých vĺn násilia vôbec nebude jednoduché, keďže rodina sa od seba v zmätku odlúči a ľudí ochotných pomôcť dramaticky ubúda.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom