Článok sme aktualizovali o čerstvo vydaný trailer. 

Už na budúci mesiac sa v ponuke Netflixu objaví dobová seriálová kriminálka s atraktívnym hereckým obsadením. V je čele totiž budú stáť herecká hviezda Millie Bobby Brown zo série Stranger Things a hollywoodsky svalovec Henry Cavill, aktuálne známy predovšetkým vďaka stvárneniu Geralta z Rivie vo fantasy hite Zaklínač.

Ako informuje Screenrant, Novinka ponesie názov Enola Holmes a je založená na oceňovanej knižnej predlohe The Enola Holmes Mysteries  z pera spisovateľky Nancy Springer.

Knihy sa zameriavajú na 14-ročnú Enolu Holmes, mladšiu, no nemenej nadanú sestru slávneho detektíva Sherlocka Holmesa, ktorého v seriáli stvárni Henry Cavill. V rámci knižnej série bola doposiaľ vydaná šestica kníh, tvorcovia teda v prípade úspechu majú námet na niekoľko sérií dopredu.

Netflix práce na novinke oznámil už pred časom, aktuálne sme sa konečne dočkali aj prvej upútavky, ktorá okrem vybraných postáv obsahuje aj hádanku s dátumom vydania. Na jej rozlúštenie netreba oplývať pokročilými detektívnymi zručnosťami, Enola Holmes sa v rámci streamovacej služby objaví 23. septembra.

Okrem Millie Bobby Brown, známej ako Eleven v mysterióznom seriáli Stranger Things, a Henryho Cavilla v novinke rovnako uvidíme aj postavu Mycrofta Holmesa, ktorú stvárni britský herec Sam Claflin (Peaky Blinders).

Krátky teaser odhaľuje aj množstvo ďalších vedľajších postáv, s najväčšou pravdepodobnosťou sa teda môžeme tešiť na množstvo podozrivých a originálnych charakterov.

O scenár k Enola Holmes sa postaral oceňovaný britský spisovateľ Jack Thorne, ktorý má na svedomí napríklad drámu Wonder s Juliou Roberts alebo minuloročnú dobrodružnú snímku The Aeronauts.

Thorne je známy aj vďaka scenárom k úspešným divadelným hrám. Okrem atraktívneho hereckého osadenstva by preto novinka mohla ponúknuť aj slušnú zápletku, bez ktorej sa žiadna slušná detektívka nezaobíde.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP