Seriálová sci-fi novinka Raised by Wolves, ktorá sa už čoskoro objaví na streamovacej službe HBO Max, dostala svoju prvú upútavku. Predstavuje zasadenie sveta a odhaľuje aj znepokojivú príbehovú premisu.

Režisér filmových legiend ako Gladiátor, Votrelec či Blade Runner čoskoro do sveta vypustí svoj nový sci-fi projekt. Tentokrát však nepôjde o hollywoodsky blockbuster, ale televízny seriál zasadený do postapokalyptickej budúcnosti, v ktorej bola planéta Zem zdevastovaná ničivou vojnou.

Trailer naznačuje, že ľudská rasa dostala svoju druhú šancu na novej planéte, kde malé deti vychováva dvojica naprogramovaných androidov. Jedna z nich, označovaná ako Matka, v upútavke deťom rozpráva príbeh o troch prasiatkach a zlom vlku, ktorý im jedného dňa zaklopal na dvere.

Práve v tomto momente sa na scéne zjaví hviezda zo seriálu Vikingovia, herec Travis Fimmel, ktorý bude jednou z hlavných postáv seriálovej novinky. Trailer predznamenáva, že Fimmel by mal byť v seriáli hlavným záporákom, ku koncu upútavky si však nie sme istí absolútne ničím s výnimkou toho, že Raised by Wolves vyzerá pekelne dobre.

Seriál mal pôvodne vzniknúť pod hlavičkou TNT, nakoniec projekt odkúpili Warneri pre svoju streamovaciu službu HBO Max. Tu bude mať Raised by Wolves premiéru už o necelý mesiac, konkrétne 3. septembra.

Hollywoodsky veterán Riddley Scott sa podľa portálu Arstechnica nechal počuť, že v rámci sci-fi žánru neustále hľadá nové, skutočne originálne projekty a Raised by Wolves je podľa jeho slov niečo, čo sme tu doposiaľ ešte nemali.

Seriál má vynikať predovšetkým neopozeraným svetom a komplikovanými postavami s nejednoznačnými motívmi. Zároveň sa nebude báť filozofovať a pohrávať s komplexnými témami zameranými na náboženstvo, rodinné hodnoty a ničivú podstatu človeka.

Ridley Scott sa postará o réžiu prvých dvoch dielov a pôjde o jeho režisérsky debut vo svete televízie. Scenár k novinke zabezpečil Aaron Guzikowski, ktorý napísal príbeh aj k výbornej dráme Prisoners z roku 2013.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom