V júli na streamovacie služby nedorazia len nové a pokračujúce seriály, ale tiež dvojica vojnová dráma s Tomom Hanksom či akčný blockbuster na čele s charizmatickou Charlize Theron. Tieto filmy a seriály v prichádzajúcom mesiaci určite nevynechaj.

Unsolved Mysteries

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 1. júl

Úvod mesiaca bude na Netflixe patriť návratu dokumentárnej série Unsolved Mysteries, ktorá sa v Spojených štátoch vysielal v 90. rokoch minulého storočia a zameriavala sa na znepokojivé a neobjasnené záhady, ktoré sa v USA vyskytli.

Revival klasiky sa ponesie v podobnom duchu a bude sa sústrediť predovšetkým na neobjasnené zmiznutia osôb v krajine, ale tiež stretnutie obyvateľov Massachusetts s UFO. Prvá séria bude pozostávať z 12 epizód, na začiatku júla bude na Netflixe dostupných prvých 6 z nich. Seriál producentsky zastrešili tvorcovia hitu Stranger Things, o mysterióznu atmosféru by teda nemal byť núdza.

Hanna

Platforma: Amazon Prime

Dátum premiéry: 3. júl

Akčná novinka inšpirovaná rovnomenným filmom Joela Wrighta z roku 2011 dostala minulý rok na Amazone seriálové prevedenie, divákom sa, zdá sa, celkom pozdávalo a Hanna sa aktuálne vracia s druhou sériou. Tá bude priamo nadväzovať na svojho predchodcu, kde sa hlavná hrdinka dozvedela o svojej minulosti a aktuálne sa vydáva na cestu za pomstou.

Do hlavnej role sa teda vracia Esmé Creed-Miles, jej hlavným cieľom v druhej sérii bude uloviť agentku CIA (Marissa Wiegler), ktorá vie viac o programe Utrax. Prvá séria podľa diváckych ohlasov priniesla slušná akciu, doplácala však na hluché miesta a nudné dialógy. Uvidíme teda, či si tvorcovia odozvu zobrali k srdcu a pokračovanie akčného hitu obstojí aj po dejovej stránke.

Greatness Code

Platforma: Apple TV+

Dátum premiéry: 10. júl

O chystanej dokumentárnej novinke od Apple TV+ sme ťa už stihli informovať v našom výbere TOP 10 najočakávanejších nových seriálov, ktoré ku nám prídu do konca roka. Športová séria divákovi prinesie rozhovory s elitnými športovcami, priblíži ich motiváciu, životnú filozofiu a odhalí zaujímavé zákulisné informácie, s ktorými sa vybraní športovci ešte s verejnosťou nepodelili.

O slovo sa v novinke od Apple prihlási štvornásobný najužitočnejší hráč a trojnásobný víťaz NBA, LeBron James, šesťnásobný víťaz Super Bowlu, Tom Brady či olympijská víťazka a kapitánka ženského futbalového tímu USA, Alex Morgan. Zoznam je samozrejme oveľa bohatší, po vydarenom The Last Dance by sme sa mohli dočkať ďalšieho kvalitného dokumentu.

Apple

Greyhound

Platforma: Apple TV+

Dátum premiéry: 10. júl

Apple sa podaril husársky kúsok a na konci mája spoločnosť získala exkluzívne práva na vojnový veľkofilm Toma Hanksa, Greyhound. Ten sa mal dostať do kín ešte minulý rok, kvôli produkčným problémom a neskôr tiež kvôli svetovej pandémii bol film niekoľkokrát presunutý, až nakoniec za 70 miliónov dolárov putuje do streamovacej služby Apple TV+.

Dej filmu sa odohráva v roku 1942 a zavedie divákov do centra námorných bojov o Atlantik. Hlavnou postavou je kapitán Ernest Kraus, ktorý má vo svojej prvej „ostrej“ operácii na mori za úlohu ochrániť konvoj 37 obchodných lodí plaviacich sa naprieč Atlantikom. Cenného úlovku si čoskoro všimnú nemecké ponorky, ktoré začnú lode jednu po druhej potápať

The Old Guard

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 10. júl

Odpoveďou Netflixu na vojnový epos s Tomom Hanksom na Apple TV+ bude letný blockbuster The Old Guard na čele s oscarovou Charlize Theron. Akčná snímka rozpovie príbeh tajnej skupinky nesmrteľných žoldnierov, ktorí z úzadia už stovky rokov chránia svet a každodenný život smrteľníkov.

Prastaré zoskupenie bojovníkov sa ocitne v nebezpečí po tom, čo sa o ich existencii dozvie dobre vyzbrojená organizácia, ktorá chce nesmrteľných žoldnierov zneužiť a naklonovať ich gény. Trailer pôsobí sľubne, uvidíme, ako sa s námetom popasovala pomerne neznáma režisérka Gina Prince-Bythewood, pre ktorú ide o najväčší film kariéry.

Cursed

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 17. júl

Sľubná fantasy novinka od Netflixu divákov zavedie do čias legendárneho kráľa Artuša a kúzelníka Merlina. Hlavnými postavami však nebude zmienené duo, ale osirotené dospievajúce dievča Nimue, ktoré sa pripletie do cesty mladému vojakovi Artušovi.

Magickými schopnosťami obdarená hrdinka sa čoskoro stane symbolom odvahy a rebélie proti hrôzostrašným Červeným Paladínom pod správou Kráľa Uthera. Hlavnú rolu v Cursed si zahrá hviezda 13 Reasons Why, Katherine Langford, ktorá v zmienenom seriáli stvárnila Hannah Bakerovú.

The Alienist: Angel of Darkness

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 26. júl

Dobová detektívka o chytaní brutálneho vraha detí na konci 19. storočia bola pred premiérou v roku 2018 plánovaná len ako miniséria, úspech prvých desiatich dielov však tvorcov prinútil vrátiť sa do temného New Yorku a predstaviť nový príbeh s obľúbeným hereckým triom.

V čele pokračovania nebude stáť Daniel Bruhl alias Dr. Kreizler, ale jeho niekdajšia spoločníčka Sara, ktorá si medzičasom otvorila súkromnú detektívnu kanceláriu. Sara dostane za úlohu vyšetriť záhadné zmiznutie nemluvňaťa španielskeho vyslanca, pri ktorom opäť spojí sily Dr. Kreizlerom a novinárom Johnom Moorom. Vyšetrovanie únosu trojicu privedie na stopu nebezpečného vraha.

The Umbrella Academy

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 31. júl

Disfunkčná rodinka superhrdinov sa vracia v plnej sile, pripravená napraviť neporiadok, ktorý stihla napáchať na konci prvej série. Dej pokračovania nateraz zostáva veľkou neznámou, spoliehať sa príliš nemôžeme ani na rovnomennú komiksovú predlohu, keďže v závere prvej série sa tvorcovia od originálu pomerne výrazne odkolonili.

Isté je, že šestica obľúbených superhrdinov s jedinečnými schopnosťami sa vráti v plnej sile, hereckému zloženiu bude opäť dominovať populárna kanadská herečka Ellen Page. Dočkáme sa však minimálne troch nových hereckých tvárí v podobe hercov Rity Arya, Yusufa Gatewooda a Mariny Ireland.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom