Predstavili sme ti najočakávanejšie seriály a filmy na Netflixe, rovnako sme ťa informovali o novinkách v rámci služby Apple TV+. Nastal čas pozrieť sa na seriálový rok 2020 komplexne a predstaviť ti 15 nových seriálov, ktoré sľubujú vysokú kvalitu a mal by si o nich vedieť.

Star Trek: Picard

Dátum premiéry: 23. január

Patrik Stewart sa vracia do jednej zo svojich najikonickejších úloh v pokračovaní legendárnej sci-fi série Star Trek. Dej novinky, ktorej prvá časť je už dostupná, sa bude točiť okolo kapitána Jeana-Luca Picarda a odohrávať by sa mal 18 rokov po udalostiach Star Trek: Nemesis z roku 2002. Súvisieť zároveň bude aj so zničením planéty Romulus.

Prvá séria bude pozostávať z desiatich častí, okrem neohrozeného kapitána môžeš tiež očakávať návrat starých, dobre známych postáv, napríklad v podobe Brenta Spinera (Data) či  Jonathana Frakesa v úlohe prvého dôstojníka Williama Rikera.

Briarpatch

Dátum premiéry: 6. február

Seriál, ktorý tvorcovia opisujú ako mix krimi a Pulp Fiction za pozornosť určite stojí, navyše mu nahráva aj skutočnosť, že v jeho čele stojí charizmatická Rosario Dawson (Daredevil). Tá s v úlohe vyšetrovateľky po vražde svojej sestry vracia do mesta, v ktorom vyrastala, zisťuje však, že texaské mestečko je nasiaknuté zločinom a korupciou.

Milovníci seriálov by mohli oceniť ďalších známych hercov ako napríklad  Jaya R. Fergusona (Mad Men), Briana Geraghtyho (Ray Donovan či Edi Gathegi (StartUp). Novinka vznikla na motív rovnomenného románu z pera Rossa Thomasa, ako zručne sa tvorcom podarí skombinovať viaceré žánre, uvidíme na začiatku februára.

Hunters

Dátum premiéry: 21. február

Jedna z najočakávanejších seriálových noviniek ku nám dorazí už vo februári a zobrazí Al Pacina, ktorý dá dokopy vražedný tím a vyberá sa do ulíc New Yorku likvidovať nacistov.

Samotná prítomnosť Al Pacina by stačila na to, aby seriál v našom rebríčku okamžite obsadil popredné priečky, vydaný trailer navyše sľubuje sviežu a originálnu záležitosť a jeden z najlepších seriálových zážitkov roka.

Bláznivá skupinka zabijakov s rôznorodou špecializáciou, neopozeraný námet, atraktívne herecké obsadenie i dobová atmosféra New Yorku v roku 1977. Tým všetkým by mala novinka od Amazonu disponovať. Naše očakávania sú v tomto prípade skutočne vysoké.

Little Fires Everywhere

Dátum premiéry: 18. marec

Reese Witherspoon už dávno nie je iba pekná blondýnka a naivná právnička, čo je divákom opäť pripravená dokázať  v minisérii od Hulu s názvom Little Fires Everywhere. Dráma inšpirovaná knižným bestsellerom predstaví nečakané spriatelenie dvoch diametrálne odlišných rodín a ich tajomstvá, ktoré čoskoro začnú vychádzať na povrch.

Witherspoon je na obrazovke pripravená asistovať Kerry Washington (Django Unchained), trailer sľubuje intenzívnu rodinnú drámu s ťaživou atmosférou, ktorá nastaví kritické zrkadlo nielen hlavným protagonistkám s ich rodinami, ale tiež samotným divákom.

Walking Dead: World Beyond

Dátum premiéry: 12. apríl

Zombie apokalypsa je stále v móde, čo nakoniec dokazuje aj zoznam najpirátenejších seriálov minulého roka, v ktorom The Walking Dead patrila 6. priečka.

Tvorcovia z AMC sú si vedomí, že populárny seriál má (aj napriek diskutabilnej kvalite posledných sérií) stále masívnu divácku základňu, čo sa rozhodli využiť a predstavujú nový, v poradí už druhý spin-off The Walking Dead s názvom World Beyond.

Jeho dej sa bude odohrávať v Nebraske desať rokov po prepuknutí apokalypsy. V centre diania sa ocitne dvojica mladých dospievajúcich žien, 10-dielna novinka však predstaví aj kopec vedľajších postáv. Pozorní diváci si medzi  nimi budú môcť všimnúť aj zopár jednotlivcov, ktorí sa objavili v pôvodnom seriáli The Walking Dead.

AMC

Mrs. America

Dátum premiéry: 15. apríl

Za pozornosť rovnako stojí aj dramatická 9-dielna miniséria z dielne Hulu, ktorá predstaví boj za zrovnoprávnenie žien v Amerike 70-tych rokov. Na čele príbehu bude stáť dvojnásobná držiteľka Oscara, Cate Blanchett, ktorá si zahrá radikálnu konzervativistku a dôležitú osobnosť danej doby, Phyllis Schafly.

Asistovať / oponovať jej na scéne však budú nemenej známe herecké tváre ako napríklad Sarah Paulson (American Crime Story), Rose Byrne (Instant Family) či John Slattery (Avengers: Endgame).

Hviezdne nabitá novinka je pripravená autenticky zobraziť problematickú emancipáciu žien v Spojených štátoch i kultúrnu vojnu, ktorú boj za ich rovnoprávnosť v Amerike spôsobil. Očakávať teda môžeš historickú drámu podľa skutočných udalosti plnú kvalitných hereckých výkonov.

Snowpiercer

Dátum premiéry: 31. máj

Šialená post-apokalyptická sci-fi z roku 2013, v ktorej si hlavnú úlohu zahral Chris Evans, dostane po rokoch seriálového nástupcu. Do gigantického vlaku, ktorý po zamrznutí Zeme a masovom vymretí života obieha zemeguľu, tentokrát nasadne oscarová  Jennifer Connelly, ktorej bude na obrazovke asistovať Daveed Diggs (Wonder).

Okrem akcie a početných krvavých scén sa môžeš tešiť na zobrazenie komplexných spoločenských problémov, ktoré vlak predstavuje. Každý vozeň totiž predstavuje inú spoločenskú triedu, sociálne zázemie i životné podmienky. Televízny Snowpiercer na svoj prvý trailer ešte stále čaká, pozrieť si môžeš aspoň filmový originál, ktorým sa bude seriál inšpirovať.

The Falcon and the Winter Soldier

Dátum premiéry: august 2020

Disney má s univerzom Marvelu obrovské plány, čoho dôkazom sú aj chystané seriály, ako napríklad WandaVision, Loki, What if…?, She-Hulk , Hawkeye, Ms. Marvel, či Moon Knight. Z pripravovaných projektov má k premiére najbližšie The Falcon and the Winter Soldier, v ktorom sa objavia starí známi Sam Wilson alias Falcon a James „Bucky“ Barnes.

Dej seriálu by sa mal odohrávať po udalostiach Avengers: Endgame, v zákulisí sa šepká aj o angažovaní Chrisa Evansa (Captain America), ktorý má po cestovaní v čase čo vysvetľovať. Disney na svojej seriálovej novinke určite šetriť nebude a milovníci komiksov sa takmer istotne dočkajú ďalšieho veľkolepého rozšírenia univerza Marvelu.

Disney

Invincible

Dátum premiéry: 2020

Na svoje si v tomto roku prídu aj fanúšikovia animovaných seriálov pre dospelých, ktorých by mohol zaujať najnovší počin od Amazonu s názvom Invincible.

Ten vzniká na motívy predlohy populárneho spisovateľa Roberta Kirkmana, známeho predovšetkým vďaka komiksu The Walking Dead. Aj Invincible bude komiksovou záležitosťou, tentoraz však na scéne zombie vystrieda mladý dospievajúci chalan Mark Grayson, ktorý sa snaží byť normálny, no príliš mu to nejde. Jeho otec je totiž najsilnejší superhrdina na Zemi.

Mladý hrdina navyše zisťuje, že super-tatko možno nie je taký ochranca ľudu, za aký ho svet považuje, keď sa u neho navyše začnú prejavovať vlastné superschopnosti, je načase odhaliť pravdu. Okrem zaujímavej zápletky ponúkne novinka od Amazonu aj kvalitný dabing, potvrdené boli hlasy známych tvárí Hollywoodu ako Sandra Oh, Seth Rogen, Gillian Jacobs, Andrew Rannells, Zazie Beetz, či Mark Hamill.

Skybound Entertainment

Y

Dátum premiéry: 2020

Ako by sa ti páčilo byť posledným mužom vo svete plnom žien? Dovolíme si predpokladať, že asi dosť. Pripravovaná apokalyptická novinka Y sa ťa v tomto roku pokúsi presvedčiť o tom, že príliš ružové by to však asi nebolo.

Odohrávať sa totiž bude v apokalyptickej budúcnosti, v ktorej ničivá choroba vyhubila všetkých cicavcov a nositeľov chromozómu X (mužské pokolenie). Jediný, kto z mužského pokolenia prežije, je flákač a príležitostný kúzelník Yorick Brown so svojou opicou.

Yorick sa po skaze vydá hľadať svoju priateľku, na ceste však zisťuje, že vo svete plnom žien je zrazu záujmovou osobou s prioritou číslo jeden. Pripravovaný seriál je postavený na komiksovom bestselleri Y: The Last Man, jeho tvorbu, nanešťastie, doposiaľ sprevádzali problémy a odchod dvojice hlavných showrunnerov. Potenciál seriálovej novinky je ale sľubný, dúfame preto, že sa televízna verzia kvalitou dokáže priblížiť ku svojej predlohe.

FX

Your Honor

Dátum premiéry: 2020

Hviezda Breaking Bad a nominant na Oscara, Bryan Cranston, sa vracia na televízne obrazovku v hlavnej úlohe v kvalitne vyzerajúcej minisérii z právnickeho prostredia. Populárny herec si tentokrát zahrá uznávaného sudcu v New Orleans, ktorý sa snaží ochrániť syna po tom, čo za volantom zabije neznámu osobu, no z miesta činu ujde. Sudca  zisťuje, že obeť je členom známej kriminálnej rodiny, ktorá zastáva svoju vlastnú verziu spravodlivosti.

Očakávať podľa uznávaného seriálového tvorcu Petera Moffata (Criminal Justice) môžeme príbeh s hutnou zápletkou, plný morálne ťažkých rozhodnutí, klamstiev i zavádzania. Your Honor síce ešte nedostal presný dátum vydania či úvodný trailer, ak sa Bryan Cranston priblíži k dokonalému výkonu z Breaking Bad, máme sa na čo tešiť.

Breaking Bad
Flickr

Perry Mason

Dátum premiéry: 2020

HBO tento rok v seriálovej podobe opäť vdýchne život jednému z najlepších kriminálnych právnikov všetkých čias, Perrymu Masonovi. Pripravovaná detektívna miniséria sa sústredí na začiatky legendárneho právnika a prípade desaťročia, ktorý sa mu počas Veľkej krízy dostane do rúk. Perry sa tak ponára do vyšetrovania a postupne odkrýva kopec špiny, ktorá sa skrýva za pozlátkou slávneho Los Angeles v roku 1932.

Hlavnú úlohu si zahrá charizmatický Matthew Rhys, ktorého seriáloví fanúšikovia poznajú predovšetkým z vydareného seriálu The Americans. Sympatický herec to však v koži slávneho právnika rozhodne nebude mať jednoduché.

Už len kvôli skutočnosti, že pôvodne mal túto rolu stvárniť Robert Downey Jr. (Iron Man), ktorý však kvôli pracovnej vyťaženosti musel z projektu vycúval.

Americans / FX Productions

Monsters at Work

Dátum premiéry: 2020

Najznámejšie rozprávkové strašidlá sa vrátia v pripravovanom seriály od Disney+. Vynikajúceho slovenského dabingu sa síce nedočkáme, návrat ale ohlásili John Goodman a Billy Crystal, ktorí svoje hlasy dvojici príšeriek prepožičali vo filmovom hite z roku 2001. Monsters at Work bude priamym pokračovaním filmu, odohrávať sa bude 6 mesiacov po udalostiach v ňom.

Očakávať môžeš návrat starých známych postavičiek, predstavení však budú aj noví blázniví hrdinovia, ktorí budú rozprávkovým legendám Mikeovi Wazowskemu a Jamesovi Sullivanovi s rozosmievaním detí pomáhať. Disney na seriáli údajne pracuje už od roku 2017, veríme, že tvorcovia z Disney Television Animation čas využili produktívne a pripravovaný seriál dostojí vysokým kvalitám filmového predchodcu.

Disney Animation Studios

WandaVision

Dátum premiéry: 2020

Druhá miniséria z univerza Marvelu (MCU) mala pôvodne prísť až v roku 2021, v Disney sú však optimistickí a podľa všetkého si komiksová miniséria premiéru odbije oveľa skôr. A máme sa na čo tešiť. Disney údajne na produkciu šiestich epizód minul viac než 150 miliónov, o explozívnu akciu a kvalitné CGI efekty teda núdza rozhodne nebude.

Ako názov napovedá, v centre diania sa v seriáli ocitnú Wanda Maximoff (Scarlet Witch) a Vision, samozrejme stvárnení pôvodnými hercami z dobre známych filmov. Podobne ako pri The Falcon and the Winter Soldier bude aj v tomto prípade dej zasadený do udalostí po Avengers: Endgame, zároveň však bude naviazaný aj na plánovaný blockbuster Doctor Strange in the Multiverse of Madness, ktorý sa do kín dostane budúci rok. Jednu z kľúčových úloh v ňom stvárni práve Wanda Maximoff, pre milovníkov MCU teda WandaVision predstavuje povinnú jazdu.

Marvel Studios

Nine Perfect Strangers

Dátum premiéry: 2020

Na konci roka by sme sa mohli dočkať aj duchovného nástupcu úspešného seriálu Big Little Lies. Tento raz za ním ale nebude stáť HBO, keďže práva na televízne spracovanie pripadli streamovacej spoločnosti Hulu.

Na kvalite by to však vôbec nemuselo byť poznať, keďže v hlavnej úlohe sa predvedie Nicole Kidman v úlohe riaditeľky luxusného wellness rezortu. V ňom sa stretne 9 postáv, ktoré naoko vedú dokonalé životy, no v skutočnosti ukrývajú desivé tajomstvá.

Nine Perfect Strangers by mohlo byť dokonalou náhradou za skončené Big Little Lies. Príbeh pochádza od rovnakej autorky, za seriálom dokonca stoja aj niektorí z tvorcov, ktorí sa na natáčaní hitu pre HBO podieľali, navyše s Nicole Kidman v hlavnej úlohe. Novinka od Hulu by teda mala byť stávkou na istotu.

HBO

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú