Aj napriek čoraz dostupnejším streamovacím službám a lokalizovaného obsahu zostáva využívanie torrentov obľúbenou formou prístupu k filmom a seriálom. Torrentfreak sa najnovšie podelil o štatistiky nelegálneho sťahovania za uplynulý rok, víťaz však pravdepodobne nikoho neprekvapí.

Čo séria, to masívny záujem pirátov. Populárna fantasy séria Game of Thrones aj po siedmy raz dokázala, že celosvetové šialenstvo, ktoré svojim príchodom spôsobila, nebola náhoda. Vyvrcholenie seriálu a siedma séria Hier of tróny si milióny divákov pozreli aj vďaka torrentom,  v rebríčku ktorých sa seriál zároveň opäť umiestnil na prvom mieste najsťahovanejších seriálov.

Aj keď presné štatistiky sťahovania zatiaľ kvôli vysokému množstvu torrentov nie sú známe, Torrentfreak informuje o tom, že seriál si nelegálne stiahli milióny fanúšikov, pričom tri najpopulárnejšie verzie súčasne zdieľalo viac než 200 tisíc užívateľov. Rekord v tomto smere rovnako patrí Game of Thrones, tentokrát však jeho piatej sérii, ktorú súčasne zdieľalo približne štvrť milióna pirátov a za osem hodín ju malo stiahnuť enormných 1,5 milióna užívateľov.

Prečítaj si aj
Famózny Joker, zrušené Topserialy.sk a dominancia Disney. Aký bol filmový a seriálový rok 2019?

Posledná séria populárneho seriálu mala rovnako za následok významné zvýšenie návštevnosti pirátskych stránok. 14. apríla 2019, teda v deň premiéry prvej časti finálnej sériie Game of Thrones, sa napríklad návštevnosť známych torrentových webov mala drasticky zvýšiť o 30 miliónov a vždy v nasledujúci týždeň bolo tento trend opätovne badať. Najväčší skok v návštevnosti, až o 45 miliónov užívateľov, bolo možné sledovať po premiére tretej epizódy.

Game of Thrones tak na tróne vystriedali minuloročného „víťaza“ The Walking Dead, ktorý sa však záujmu pirátov tešil aj v tomto roku a v nelichotivom rebríčku TOP 10 obsadil šieste miesto. Druhým najviac sťahovaným seriálom na torrentoch bola v roku 2019 miniséria Chernobyl, ktorá rovnako pochádza z produkcie HBO. Obrovskej popularite sa teší aj novinka čerstvej streamovacej služby Disney+ s názvom Mandalorian, ktorá sa aj vďaka nedostupnosti služby v niektorých regiónoch (vrátane Slovenska) umiestnila na treťom mieste.

Zoznam TOP 10 najsťahovanejších seriálov 2019 na torrentoch:

Pozícia Minulý rok Názov Seriálu
1 Game of Thrones
2 Chernobyl
3 The Mandalorian
4 3 The Big Bang Theory
5 4 The Vikings
6 1 The Walking Dead
7 2 The Flash
8 Rick and Morty
9 Supergirl
10 6 Arrow

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom