Minuloročné predstavenie iPhonov bolo len akýmsi „osviežením“, ktoré prinieslo do rodiny Apple smartfónov zopár menších zmien a bohužiaľ aj ešte vyššie cenovky. Spoločnosť však doplatila na svoje rozhodnutia a tento rok tak bude musieť pozmeniť stratégiu, aby fanúšikov znova dostatočne potešila novými inováciami. Rok 2019 sa môže podľa prvých odhadov niesť pre iPhony v znamení veľkých zmien, ktoré majú byť jednými z najväčších za posledné roky. 

Na adresu Apple smartfónov sa neraz valí vlna kritiky a inak tomu nebolo ani v septembri minulého roka po oficiálnom debute poslednej generácie. Stále veľa používateľov však nedá na svoj iPhone dopustiť a spoločnosť z Cupertina tak má naozaj veľkú základňu svojich fanúšikov. Tí však už dlhší čas čakajú na niečo skutočne veľké, niečo, čo by ich pri predstavení nových modelov opäť nadchlo. Za posledné 2 roky bol najväčšou zmenou výročný iPhone X, ktorý začal udávať trend pre budúce generácie iPhonov.

Dočkajú sa konečne iPhony poriadnych vylepšení?

V roku 2018 sa však toho veľa nezmenilo, no teraz to môže byť úplne inak. Viceprezident a riaditeľ analytickej spoločnosti Atherton Research, Jean Baptiste Su, verí, že tento rok bude pre iPhony kľúčovým a opäť im pomôže odlíšiť sa od konkurencie. Aj keď uplynulo z nového roka len zopár dní a premiéra nových Apple smartfónov je ešte ďaleko, už teraz sa začali objavovať špekulácie o tom, čo môže nová generácia týchto modelov priniesť. Pán Su dokonca odhaduje, že sa v septembri môžeme pri predstavení ďalších iPhonov znova dočkať obľúbeného biometrického zabezpečenia, známeho ako Touch ID.

Zobraziť celú galériu (2)
EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
Škoda, že tohtoročné iPhony nevyzerajú takto. Apple by si získal srdcia fanúšikov

Táto technológia by však nemala byť zabudovaná do osobitného fyzického tlačidla, ale zrejme sa môže ocitnúť už priamo v displeji ako sme to mohli vidieť u mnohých Android smartfónov. Opätovný návrat k snímaču odtlačku prstov je ale otázny, nakoľko Apple investoval mnoho financií do vývoja svojho Face ID. Zabudovaný snímač odtlačkov by na druhej strane zvýšil aj výrobnú cenu iPhonov, ktoré sú už dnes poriadne drahé. Po vzore nového iPadu Pro sa môžu tohtoročné iPhony dočkať aj stále populárnejšieho USB-C portu. Tu však opäť vyvstáva otázka či Apple zahodí všetko, čo do Lightning portu investoval. A na záver jedna z najviac kritizovaných vlastností nových iPhonov.

Zobraziť celú galériu (2)
EverythingApplePro/YouTube

„Notch“ sme poprvýkrát videli v iPhone X a nevyhla sa mu ani minuloročná generácia týchto smartfónov. Teraz sa však môže široký výrez na vrchu displeja zásadne zmenšiť, aby tak používateľovi príliš neprekážal pri pozeraní filmov či hraní hier. Vďaka vývoju TrueDepth kamery môžu byť snímače menšie, kvôli čomu sa zmenší aj celková veľkosť výrezu. Takéto inovácie by mohli potešiť mnohých fanúšikov Apple, no stále nad nimi visí veľký otáznik. Nič ešte nie je isté a na finálne vylepšenia iPhonov pre rok 2019 si budeme musieť počkať až do septembra. A ktovie, možno sa dočkáme aj trojitého hlavného fotoaparátu. Aké inovácie by si očakával od novej generácie ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú