Ako by nestačilo, že fanúšikov Apple rozhnevali už správy o odstránení nabíjačky z balenia nových iPhonov. Analytik totiž prilieva olej do ohňa a tvrdí, že iPhone 12 a 12 Pro bude ešte drahší aj napriek chudobnejšiemu baleniu, informuje MacRumors.

Pred niekoľkými dňami vyšli na povrch informácie o tom, že Apple plánuje z balenia nových iPhonov odstrániť aj to najzákladnejšie príslušenstvo.

V krabici by sa mal podľa týchto správ ocitnúť len samotný smartfón a nabíjací kábel, spolu so známou dokumentáciou. Mnohí by čakali, že v takom prípade by spoločnosť mohla začať predávať tohtoročnú generáciu svojich smartfónov o čosi lacnejšie.

Opak však môže byť pravdou a ceny iPhonov sa môžu nakoniec zvýšiť až o 50 dolárov, čo môže byť ekvivalent aj v eurách. S takýmito informáciami prišiel analytik Jeff Pu.

iPhone 12 bude drahší alebo lacnejší o desiatky eur. Analytici si v predpovediach protirečia

Podľa jeho predpovedí bude lacnejší iPhone 12 vo verzii s 5,4″ displejom začínať na cene 749 dolárov, čo je presne o 50 dolárov viac ako v prípade minuloročného iPhonu 11. Za zvýšením cien treba podľa tohto analytika hľadať najmä využitie OLED displejov vo všetkých nových iPhonoch a podporu pre 5G siete, ktorá by taktiež nemala chýbať.

Jeff Pu navyše tvrdí, že zákazníci budú ceny akceptovať a ani takéto zvýšenie by nemalo ovplyvniť dopyt po nových modeloch. Odstránená nabíjačka, slúchadlá a ešte vyššia cena? To znie skutočne ako stratégia Apple, no až čas ukáže či sú tieto informácie naozaj pravdivé alebo sa nakoniec dočkáme rovnakých cien ako pred rokom, prípadne aj nabíjačky v balení.

Zobraziť celú galériu (0)
Apple (Úprava redakcie)

Ak by to bola pravda, 6,1″ iPhone 12 by potom začínal na cene 799 dolárov. Zatiaľ však nie je isté ani to či sa navýšia aj ceny už tak drahých prémiových iPhonov 12 Pro. Predpovede analytikov sa mnohokrát značne líšia a sú protichodné.

Odhad ďalšieho odborníka z tejto oblasti totiž hovorí o nižších cenách, a teda, že by mal byť menší iPhone 12 lacnejší o 100 dolárov v porovnaní s cenou, ktorú predpovedá Jeff Pu, informuje iMore.

Nenechaj si ujsť
Takto bude vyzerať iPhone 12. Makety načrtli podobu s legendárnym modelom

Každopádne, tohtoročné iPhony by mali so sebou priniesť aj množstvo vylepšení, za ktoré môžu byť zarytí fanúšikovia značky ochotní zaplatiť aj o pár desiatok eur viac.

A čo chýbajúca nabíjačka? Ani to zrejme nebude pre mnohých problém, veď nejaký ten adaptér sa už len v zásuvke nájde. Momentálne nám ale neostáva nič iné, iba si počkať, s čím vyrukuje Apple na jeseň.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom