Počas používania smartfónov využíva hardvér výkon v závislosti od náročnosti výpočtových operácií, ktoré však dokážu čipset neraz poriadne zahriať. Pracovné teploty sa ale v rôznych modeloch líšia, no teraz prichádzajú štatistiky, ktoré odhalili zariadenia s najvyššou a najnižšou teplotou hardvéru. Výsledky testovaní boli zverejnené vďaka benchmarkovej aplikácii Master Lu, ktorá vyhodnotila testy niekoľkých Android smartfónov.

Prehrievanie hardvéru v smartfónoch nemusí vždy znamenať, že niečo nie je v poriadku. Rôzne modely majú odlišné pracovné teploty, no držať pri práci v rukách konštrukciu, ktorá sa zahreje takmer na 39 °C, rozhodne nie je pohodlné. Pre používateľov, ktorí uvažujú nad kúpou nového modelu, môže byť užitočný aj prieskum výsledkov aplikácie Master Lu. Tá zhodnotila benchmarky niekoľkých Androidov od 31. januára do 1. marca, informuje Gizmochina.

Titul „najhorúcejší“ smartfón získava…

Do výsledkov však neboli zahrnuté vzorky, ktorých počet bol menší ako 1 000 kusov a taktiež boli odfiltrované mnohé podozrivé dáta. Zoznam smartfónov sa pritom rozdeľuje na tie s najvyššou a najnižšou pracovnou teplotou a priemernou teplotou počas 24 hodinovej prevádzky. Nelichotivé víťazstvo v prvej kategórii získalo Oppo Find X, ktoré sa dokáže zahriať až na 38,35 °C. Hneď za ním obsadila druhé miesto Nokia X7 z minulého roka, ktorej teplota dosiahla 37,89 °C.

Nenechaj si ujsť
Toto je 20 najlepších Android výrobcov podľa toho, ako sa starajú o aktualizácie smartfónov

V závese za nimi bol aj Smartisan Nut Pro 2 Special Edition s 37,45 °C a ďalšie priečky patrili Sony Xperii XZ2, modelu Black Shark Helo či Nokii 7 Plus. Niektoré z týchto modelov sú vybavené výkonnými procesormi a iné zasa čipmi strednej triedy. Vysoká teplota však má vplyv aj na samotné fungovanie smartfónov, ktoré kvôli tomu nemusia pracovať správne, a to najmä vtedy, ak nie je vzniknuté teplo dostatočne odvádzané.

Okrem tohto hodnotenia bol zostavený aj rebríček smartfónov v závislosti od teploty počas 24 hodín fungovania, informuje Gizchina. Tu si prvé miesto vyslúžilo s teplotou 35,21 °C Xiaomi Redmi Note 6X Hatsune Miku Limited Edition, ktoré tromflo aj Oppo Find X s teplotou 33,96 °C. Tretie miesto obsadila Nokia 7 Plus s teplotou 31,12 °C. „Najchladnejším“ smartfónom sa však stalo Vivo Y81s, ktoré počas 24 hodín dosiahlo teplotu iba 23,24 °C.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom