The Last of Us Part II bolo jedným z najočakávanejších pokračovaní videoherného priemyslu posledných rokov. Aj keď finálny príbeh rozdelil komunitu hráčov na dva protichodné tábory, pokračovanie príbehu Ellie patrí medzi najúspešnejšie hry všetkých čias.

Tomuto titulu nahráva aj nový rekord, o ktorom informoval GameByte. Ten totiž zohľadnil dáta portálu GameAwards.net, kde sa The Last of Us Part II pýši až 302 oceneniami titulu hra roka. Ide tak o vôbec prvú hru v histórii herného priemyslu, ktorá prekonala míľnik troch stoviek.

Sony

PS4 exkluzivita, vydaná minulé leto, je pokračovaním excelentného príbehu štúdia Naughty Dog z roku 2013. Rozvíja osudy obľúbenej dvojice Ellie a Joela takým smerom, akým sa len málo herných štúdií odvážilo uberať, pričom premisu zastrešuje zábavnými hernými mechanikami a špičkovou grafikou.

The Last of Us Part II si minulý rok odnieslo viacero ocenení, menovite v kategóriách ako najlepšia zápletka, najlepšia akčná adventúra, najlepšie herecké výkony a ako spomíname vyššie, hneď niekoľko ocenení GOTY.

Steam

Tým príbeh s Ellie v hlavnej úlohe vyfúkol niekoľkoročné prvenstvo RPG veteránom z Poľska, CD Projekt Red, ktorí sa na vrchole rebríčka držali s tretím Zaklínačom od roku 2015. Zatiaľ posledný titul s Geraltom z Rivie má na konte rovných 280 ocenení hra roka.

Na treťom miestu je ďalšia PS4 exkluzivita – posledný God of War s 260 oceneniami. Minulý rok vynikajúco dopadol aj indie roguelike titul Hades (64 GOTY ocenení) a ďalšia PS4 exkluzivita, Ghost of Tsushima (63 GOTY ocenení).

Je na rade ďalšia Sony exkluzivita?

Sme zvedaví, aký titul zhodí z trónu aktuálneho kráľa od Naughty Dog. Veríme, že výsledky by nedopadli tak jednoznačne v prípade triumfu Cyberpunku 2077 (35 GOTY ocenení), ktorý si to svojou technickou neodladenosťou pokazil hneď na niekoľkých frontoch.

Pokiaľ by sme sledovali trendy a často sa opakujúce postavenie exkluzívnych titulov Sony, nedivili by sme sa, keby najbližšie pokorilo rekord The Last of Us pokračovanie God of War očakávané pre PS5.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom