Vydarená upútavka na prichádzajúci veľkofilm Thor: Láska a hrom odhalila jedného z najsľubnejšie vyzerajúcich antagonistov celého univerza Marvelu. Nebudeme si klamať, od čias Thanosa to so záporákmi MCU ide dole vodou a snáď až na výnimku Scarlett Witch komiksové blockbustery zlyhávajú v predstavení skutočne komplexného antihrdinu.

Nelichotivý trend možno už čoskoro zmení Christian Bale. Ten si vo svojej premiére v MCU zahrá nemilosrdného zabijaka Bohov Gorra, ktorý nenájde odpočinku, kým sa všetkým božským bytostiam nepomstí za smrť svojej rodiny.

Marvel je však pripravený zakončiť štvrtú fázu MCU skutočne vo veľkom štýle a na obrazovky sa chystá hneď niekoľko silných postáv, ktoré môžu otriasť základmi obľúbeného univerza. Tu je päť najlepších.

Gorr the God Butcher

Kde sa objaví: Thor: Láska a hrom

Marvel Studios

Zaslepený nenávisťou a túžbou po pomste Gorr predstavuje nebezpečného protivníka aj pre najmocnejších hrdinov Marvelu. Aj napriek tomu, že Gorr má približne 3 000 rokov, v komiksovom univerze ide o nováčika, keďže prvýkrát bol predstavený v komikse z roku 2014.

Gorr vyrastal na nehostinnej planéte sužovanej prírodnými katastrofami, chorobami a neustálym hladom. Rodičov stratil už v mladom veku po ničivom zemetrasení, neskôr kvôli chorobe  prišiel aj o svoje deti a manželku. V silne veriacej komunite, ktorá svoje nádeje obracala k bohom, začal spochybňovať ich existenciu, kvôli čomu bol vyhnaný do exilu.

Pri putovaní púšťou a čakaní na svoju smrť Gorr narazil na dve súperiace bytosti – bohov zapletených do konfliktu. Jeden je zabitý v boji, druhého s pomocou zbrane padlého boha popraví sám Gorr. Novonadobudnutá zbraň sa stane súčasťou Gorrovho bytia, poskytne mu okrídlenú zbroj aj nadľudské schopnosti ako rýchlosť, silu či rýchlu regeneráciu zdravia.

Pomocou temnej zbrane rovnako Gorr môže len vďaka myšlienkam vytvárať arzenál podľa svojich predstáv. Na rozdiel od väčšiny záporákov Gorrovi nejde o moc, ale čisto o pomstu. Je odhodlaný potrestať a vyhubiť všetkých bohov v univerze za to, že nechávajú trpieť obyčajných ľudí a obracajú sa im chrbtom napriek tomu, že majú silu im pomôcť.

Kang the Conqueror

Kde sa objaví: Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP