Marvel ešte ani nestihol osláviť 800 miliónový úspech Doctor Strange v kinách či masívny záujem o nedávno skončený seriál Moon Knight a už divákov láka na ďalší prídavok superhrdinského univerza.

Oťaže tentokrát preberá Thor, ktorý bude spoločne so Strážcami galaxie a v sprievode svojej polovičky Jane Foster čeliť možno najbrutálnejšiemu nepriateľovi od čias Thanosa. Gorr the God Butcher v podaní Christiana Balea sa konečne ukázal v prvom oficiálnom traileri a výsledok stojí za to.

S množstvom obľúbených postáv

Dej už 29. snímky z univerza Marvelu nadväzuje na udalosti Avengers: Endgame, kedy Thor po skaze Asgardu opustil Zem spoločne so Strážcami galaxie. Práve bláznivá partička okolo Star-Lorda v podaní Chrisa Pratta sa vo veľkom postará o dynamiku deja, vráti sa však aj Thorova láska Jane Foster, stvárnená charizmatickou Natalie Portman.

Známa herečka bude pre film dôležitá hneď z niekoľkých dôvodov, okrem romantickej línie s asgardským bohom sa predstaví ako Mighty Thor, ženská verzia Thora, ktorá sa ukáže byť hodná niesť kladivo Mjolnir a bojovať po boku ďalších superhrdinov.

Súhlasíš aj ty? 
Posledné Marvelovky sa rútia do katastrofy. Majú jeden strašný problém, hodnotia slovenskí odborníci

V komiksovej predlohe si však použitie superschopností vyberá veľkú daň – vždy, keď nová superhrdinka kladivo použije, zhoršuje sa aj jej rakovina. Do akej miery sa bude film inšpirovať komiksom, však známe nie je.

Záporák, akého Marvel potrebuje

Najväčšiu pozornosť v čerstvom videu si pre seba kradne známy herecký perfekcionista Christian Bale ako Gorr the God Butcher. Vo svete Marvelu ide o relatívne novú postavu, Gorr sa totiž prvýkrát objavil až v komikse z roku 2013, napriek tomu ide o nevyspytateľného a nebezpečného protivníka, ktorý je odhodlaný vyhubiť všetkých existujúcich Bohov vrátane Thora.

V komiksovej predlohe išlo o kedysi milujúceho otca a manžela, ktorý so svojou rodinou žil na nehostinnej planéte. Silne veriaca komunita sa modlila za lepší život, namiesto neho však Gorrova rodina zomrela, kvôli čomu sa nový antagonista s pomocou silnej zbrane a armádou prízrakov zaprisahal vyhubiť všetko božstvo vo vesmíre.

Film do slovenských kín príde s názvom Thor: Láska a hrom, premiéra u nás je naplánovaná na 7. júla tohto roka. Pôvodne mal nový Thor v kinách štartovať ešte vo februári, Marvel však kvôli komplikáciám s nakrúcaniami viacerých svojich projektov pozmenil aj dátumy ich premiér.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP