Dnes bol predstavený nový model automobilky Tesla – Model Y. Viac-menej by sa tiež dal nazvať aj faceliftom súčasného Modelu 3, ktorý je väčší a ide skôr o taký mestský crossover. 

V rámci tohto odhalenia bol ukázaný aj prototyp športového vozidla Tesla Roadster, ktorá pred rokom bola vyslaná do vesmíru pri premiérovom lete rakety Falcon Heavy. Podľa portálu Electrek má automobilka k dispozícii viacero variant tohto vozidla, pričom doposiaľ bol k dispozícii videný len jeden z nich. Okolo celého vozidla je vznesené rúško tajomstva, hoc niektoré informácie ako zrýchlenie či maximálny dojazd sú známe aj teraz.

Cieľom je vytvoriť najrýchlejšie auto na Zemi

Fungujúci prototyp vozidla Tesla Roadster bol ukázaný na udalosti, pri ktorej bol uvedený nový Model Y. Roadster sa nachádzal pri nabíjacej stanici Supercharger, hneď veľmi dizajnérskeho štúdia Tesly. Šikovný používateľ si to ihneď všimol a vďaka nemu sú k dispozícii krásne zábery tohto športiaka, ktoré zverejnil na svojom Instagrame.

Hoc je tento superšport poháňaný elektromotorom a nie spaľovacím motorom, ide o úchvatný kúsok a aj najväčší petrolhead musí uznať, že ak a vozidlo dostane do predaja, bude to riadna bomba. Z 0 -100 má vozidlo zrýchliť za neuveriteľných 1,9 sekundy. Dokonca sa hovorí aj o tom, že vozidlo dostane technológie zo SpaceX. Na trh by sa vozidlo malo dostať už v budúcom roku, pričom už dnes si ho môžu zákazníci rezervovať. Základný model stojí 200 000 dolárov, pričom je nutné zložiť 50 000 kauciu. K dispozícii je aj Founders Edition za 250 000 dolárov, kde však kupujúci musí dopredu zaplatiť celú čiastku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom