Elon Musk sa musel asi dočista zblázniť. O pripravovanom elektrickom športiaku Tesla Roadster už zatrúsil množstvo podivností, no tá aktuálna sa zdá byť až nereálna.

Odkedy sme prvýkrát počuli o novej Tesle Roadster, viselo vo vzduchu množstvo otáznikov. Hotové vozidlo sme síce ešte celé nevideli, no mali sme možnosť vidieť rekcie pasažierov na brutálne zrýchlenie. Jedným z prvých otáznikov do zverejnenia videa reakcií bolo aj spomínané zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 1,9 sekundy či neuveriteľný dojazd na jedno nabitie až 1000 km. Tieto špecifikácie novej generácie športového vozidla sú vraj vlastnosťami už základnej verzie a dostupné by mali byť ešte oveľa šialenejšie.

Trysky so stlačeným studeným vzduchom vo verzii SpaceX package

Hovoríme o takzvanej verzii „SpaceX package“, ktorá by mala obsahovať trysky stlačeného studeného vzduchu. Podobne ako v rakete, trysky by mali údajne pomáhať novému Roadstru lepšie akcelerovať, zatáčať či brzdiť. Podľa samotného Muska dokážu dokonca vyniesť Teslu Roadster do vzduchu, vďaka čomu by bola schopná vznášať sa.

Elon Musk skutočne nežartuje

Právom si teda ľudia pomysleli, že Elon musí žartovať. Jeho posledné reakcie na sociálnej sieti však naznačujú, že trysky so studeným vzduchom sú naozaj niečo, čo chce priniesť na automobilový trh. Ani známy youtuber Marques Brownlee nebol úplne presvedčený o tom, či Elon žartuje, alebo nie. Samotný CEO Tesly však odpovedal, že plánuje namiesto zadných sedadiel osadiť kompozitom obalenú tlakovú nádobu pre spomínané trysky.

Zdá sa teda, že trysky v Tesle Roadster naozaj uvidíme. Elon Musk žartuje len veľmi málo a už vôbec nie o špecifikáciách vozidiel Tesla. Predsa len, boli sme už svedkami aj šialeností ako je plameňomet od The Boring Company. Nevidíme teda dôvod, prečo by si Tesla Roadster novej generácie nemohla vďaka tryskám so studeným vzduchom zalietať, hoci to asi nebude primárne ich účel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú