Na sociálnej sieti Twitter zverejnila spoločnosť Tesla video, ktoré zachytáva rekcie pasažierov pri zrýchlení z 0 na 100 km/h v novučičkom športiaku Tesla Roadster. Ich rekcie sú na nezaplatenie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

To, že Tesla pracuje na novej generácii športového elektrického vozidla Roadster, už vieme dlhšie. Už pri prvých ohlasoch spoločnosť vizionára Elona Muska potvrdila, že novinka bude schopná zrýchliť z nuly na stovku s časom 1,9 sekundy. Ohľadom toho tvrdenia však panovali v kruhoch širokej verejnosti pochybnosti.

Reakcie pasažierov sú na nezaplatenie

Prešiel však nejaký čas a Tesla prichádza na sociálnych sieťach s novým videom, ktoré môže pochybovačov presvedčiť o opaku. Niekoľko šťastlivcov malo možnosť zviesť sa novým Roadsterom a vyskúšať si šialené zrýchlenie. Z ich rekcií je vidieť, že druhá generácia Tesly Roadster bude namakaná mašina.

Vynikajúce špecifikácie si vyžiadajú vysokú cenu

Je pekné vidieť, že Tesla nezaháľa a na druhej generácii pilne pracuje. Celkovo by jeho maximálka mala dosahovať neuveriteľných 402 km/h. Na jedno nabitie poskytne dojazd rekordných 1000 km. Vynikajúce špecifikácie si však vyžiadajú vysokú cenu. Tá by mala začínať na sume približne 175 000 €. Prvé exempláre určené zákazníkom zídu z liniek už v roku 2020.

O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.