Na sociálnej sieti Twitter zverejnila spoločnosť Tesla video, ktoré zachytáva rekcie pasažierov pri zrýchlení z 0 na 100 km/h v novučičkom športiaku Tesla Roadster. Ich rekcie sú na nezaplatenie.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

To, že Tesla pracuje na novej generácii športového elektrického vozidla Roadster, už vieme dlhšie. Už pri prvých ohlasoch spoločnosť vizionára Elona Muska potvrdila, že novinka bude schopná zrýchliť z nuly na stovku s časom 1,9 sekundy. Ohľadom toho tvrdenia však panovali v kruhoch širokej verejnosti pochybnosti.

Reakcie pasažierov sú na nezaplatenie

Prešiel však nejaký čas a Tesla prichádza na sociálnych sieťach s novým videom, ktoré môže pochybovačov presvedčiť o opaku. Niekoľko šťastlivcov malo možnosť zviesť sa novým Roadsterom a vyskúšať si šialené zrýchlenie. Z ich rekcií je vidieť, že druhá generácia Tesly Roadster bude namakaná mašina.

Vynikajúce špecifikácie si vyžiadajú vysokú cenu

Je pekné vidieť, že Tesla nezaháľa a na druhej generácii pilne pracuje. Celkovo by jeho maximálka mala dosahovať neuveriteľných 402 km/h. Na jedno nabitie poskytne dojazd rekordných 1000 km. Vynikajúce špecifikácie si však vyžiadajú vysokú cenu. Tá by mala začínať na sume približne 175 000 €. Prvé exempláre určené zákazníkom zídu z liniek už v roku 2020.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.