Tesla je nepochybne automobilkou budúcnosti, no možno práve jej nadčasovosť jej v poslednej dobe spôsobuje nemalé problémy. Po niekoľkých dopravných incidentoch a problémami s výrobou Modelu 3, ju teraz opúšťa vedúci inžinier, ktorý v nej pracoval od roku 2013.

Automobil značky Tesla je vozidlom, po ktorom túži nejeden jedinec. Nádherný dizajn, množstvo funkcii, asistentov a neuveriteľný výkon z nej robia autom snov. Napriek tomu ju však sužujú nemalé problémy. Aby toho nebolo málo, po niekoľko rokoch ju opúšťa jej najlepší inžinier, čím sa do sveta vysiela nepriamo odkaz, že niečo nie je v poriadku.

Odchod sprevádzali problémy v riadení

Po tom, čo si vedúci inžinier Doug Field vzal dovolenku na 6 týždňov oznámil, že sa už viac neplánuje do automobilky vrátiť. Stalo sa to tak po takmer piatich rokoch odkedy do nej nastúpil a viedol vývoj Modelu 3. Túto správu potvrdila aj samotná automobilka, ktorá sa mu poďakovala za odvedenú prácu a za všetko, čo pre Teslu urobil. Ako už skôr informoval portál The Information, tento krok malo sprevádzať niekoľko nezhôd vo vedení.

Hlavným dôvodom malo byť to, že CEO spoločnosti Elon Musk prevzal kontrolu nad výrobou Modelu 3. Odsunúť tak mal práve Dougha Fielda. Voči tomuto tvrdeniu sa ohradil aj samotný Elon a Fielda označil za jedného z najtalentovanejších inžinierov na svete. Problémy vo vedení však nemožno vylúčiť. Plánovaná produkcia 100 – 200 tisíc vozidiel ročne je len hudbou budúcnosti, nakoľko v minulom roku sa vyrobilo len 2685 vozidiel.

Dopyt po Tesle Model 3 je však niekoľkonásobne väčší, čo spôsobuje nemalé vrásky ako vedeniu, tak aj samotným čakateľom. Uplynulé dni aspoň spoločnosť konečne zaknihovala dôležitý úspech vo výrobe Modelu 3, keď dosiahla míľnik 5000 vyprodukovaných kusov za týždeň. Je však otázne, či sa jej to podarí potvrdiť aj v nasledujúcom období.

Prečítaj si tiež
Tesla rieši závažný problém, ktorý musel Elon Musk odkomunikovať všetkým zamestnancom

Odchod hlavného inžiniera spôsobil aj pokles hodnoty akcii, ktorá sa znížila o viac ako 7 percent. Len nedávno sme ťa tiež informovali o tom, že Tesla súrne potrebuje finančnú injekciu, ktorá by jej zaručila ďalšie fungovanie. Nehovoriac o niekoľko tisíc zrušených objednávok na nové vozidlá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom