Tesla v poslednom čase čelí viacerým problémom. Okrem problémov ako je prepúšťanie zamestnancov či samotná produkcia musí riešiť už aj problémy vo vlastných radoch.

Spravodajská agentúra Reuters informovala o skutočnosti, že Elon Musk rozosielal e-mail v rámci spoločnosti, v ktorom uviedol, že nemenovaný zamestnanec sa dopustil „rozsiahlej a škodlivej sabotáže“. Podľa všetkého zamestnanec zmenil kód v operačnom systéme výroby a naviac zdieľal veľké množstvo citlivých informácií neznámym osobám mimo spoločnosti.

Konkrétny vinník nie je známy

Elon Musk zatiaľ neoznačil žiadnych konkrétnych vinníkov, no poznamenal, že jeho firma má veľa neprajníkov a nepriateľov, od konkurenčných automobiliek, obchodníkov na Wall Street, až po spoločnosti obchodujúce s fosílnymi palivami. Tesla sa však oficiálne k problému zatiaľ nevyjadrila.

Pomsta či peniaze?

Ak sú uniknuté informácie pravdivé a zamestnanec či dokonca viacerí zamestnanci sabotovali spoločnosť, Teslu by tento problém mohol stáť veľa. V najlepšom prípade išlo o zamestnanca, ktorý sa chcel istým spôsobom pomstiť alebo si privyrobiť nejaké peniaze. V najhoršom prípade by však podľa druhu uniknutých informácií mohol Teslu tento problém ohroziť obchodné vyhliadky do budúcnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú