Tesla v poslednom čase čelí viacerým problémom. Okrem problémov ako je prepúšťanie zamestnancov či samotná produkcia musí riešiť už aj problémy vo vlastných radoch.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Spravodajská agentúra Reuters informovala o skutočnosti, že Elon Musk rozosielal e-mail v rámci spoločnosti, v ktorom uviedol, že nemenovaný zamestnanec sa dopustil „rozsiahlej a škodlivej sabotáže“. Podľa všetkého zamestnanec zmenil kód v operačnom systéme výroby a naviac zdieľal veľké množstvo citlivých informácií neznámym osobám mimo spoločnosti.

Konkrétny vinník nie je známy

Elon Musk zatiaľ neoznačil žiadnych konkrétnych vinníkov, no poznamenal, že jeho firma má veľa neprajníkov a nepriateľov, od konkurenčných automobiliek, obchodníkov na Wall Street, až po spoločnosti obchodujúce s fosílnymi palivami. Tesla sa však oficiálne k problému zatiaľ nevyjadrila.

Pomsta či peniaze?

Ak sú uniknuté informácie pravdivé a zamestnanec či dokonca viacerí zamestnanci sabotovali spoločnosť, Teslu by tento problém mohol stáť veľa. V najlepšom prípade išlo o zamestnanca, ktorý sa chcel istým spôsobom pomstiť alebo si privyrobiť nejaké peniaze. V najhoršom prípade by však podľa druhu uniknutých informácií mohol Teslu tento problém ohroziť obchodné vyhliadky do budúcnosti.