Nelichotivá finančná situácia spoločnosti nie je jediným problémom, ktorý ju aktuálne trápi. Na štvrťročnej schôdzi, kde Musk zhodnotil aktuálny stav jeho firmy, bol odhalený aj fakt, že Tesla prichádza o objednávky na Model 3. Množstvo objednávok poriadne pokleslo, no spoločnosti sa napriek tomu darí získavať si nových zákazníkov. 

Podľa Elona Muska zrušilo už od minulého roka svoju objednávku na Model 3 až 63 000 zákazníkov. Pôvodne mala Tesla na zozname slušných 518 000 záujemcov, ktorí sa už tešili na nový elektromobil. Vzhľadom na dlho trvajúcu výrobu a problémy s ňou spojené si mnohí zákazníci svoje rozhodnutie rozmysleli.

Ľuďom začala dochádzať trpezvlivosť

Po niekoľkých mesiacoch klesol počet objednávok na celkových 455 000, no ani takáto zmena by nemala finančnej stránke spoločnosti výrazne uškodiť. Tesla totiž od dňa, kedy boli prvé kusy doručené zamestnancom, zaznamenáva priemerne každý deň 1 800 nových objednávok Modelu 3. Prvé kusy budú pre bežných zákazníkov doručené už túto jeseň. Spoločnosť však situáciu zobrala s nadhľadom a príliš sa poklesom objednávok netrápi. Elon Musk prezradil, že Tesla môže s trochou snahy zvýšiť počet objednávok, no to by podľa neho nikomu neprospelo.

Nenechaj si ujsť
Tesla bojuje s financiami. Ak nezačne predávať drahšie autá, začne mať poriadny problém

Je to akoby ste boli v reštaurácii a hodinu a pol čakali na hamburger. Naozaj by ste chceli presvedčiť viac ľudí, aby si objednali ďalšie hamburgery?“ – Elon Musk, CEO Tesly.

Aj keď spoločnosť predstavila Model 3 ešte počas minulého leta, jeho výroba napredovala len veľmi pomaly. Tesla sa potýkala s veľkými problémami a samotný Musk priznal, že výrobný proces je príliš automatizovaný. Stovky tisíc zákazníkov už síce zložilo na tento nový elektromobil zálohu, no skôr ako o pár mesiacov sa na ňom zrejme neprevezú. Cieľ Tesly produkovať do decembra tohto roka 20 000 kusov Modelu 3 mesačne je otázny. Výrobný proces je podľa Muska stále „výrobným peklom“ a spoločnosti ešte zrejme potrvá, kým sa vymotá z problémov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom