V súvislosti s Teslou v poslednom období neprichádzalo veľa pozitívnych správ. Automobilka rýchlo míňa peniaze a tiež sa objavovali veľké problémy s výrobou nového elektromobilu Model 3. Tentoraz sa však zdá, že automobilka predsa len dosiahla jeden z veľkých cieľov.

Elon Musk už dlhodobo prezentoval plán vyrobiť 5 000 kusov Modelu 3 za týždeň. Podľa informácií, ktoré publikovala agentúra Reuters, sa tento cieľ teraz podarilo naplniť, respektíve maximálne sa k nemu priblížiť. Posledné autá zo série totiž vyšli z výrobných liniek v nedeľu ráno, pár hodín po uplynutí hraničného termínu, ktorý stanovil Elon Musk.

Zobraziť celú galériu (1)
Elon Musk / Instagram

Celkovo však ide pre automobilku o veľký úspech, keďže výrobu v uplynulých mesiacoch sprevádzalo niekoľko komplikácií, ktoré nedovolili Tesle sa k daným číslam priblížiť. Informácie o 5000 vyrobených autách získala agentúra Reuters od dvoch pracovníkov spoločnosti a ďalšie potvrdenie pochádza z emailu, ktorý odoslal Musk zamestnancom v nedeľu. V ňom okomentoval súčasnú situáciu slovami: Myslím, že sme sa práve stali skutočnou automobilovou spoločnosťou.“

Celkovo sa Tesle podarilo aj s ostatnými modelmi dosiahnuť výrobu 7000 áut za týždeň.

Míľnik pokorili, ale čo ďalej?

Aj z daných slov vyplýva, aké dôležité bolo pre Teslu potvrdiť, že skutočne dokáže vyrábať 5000 áut Modelu 3. Tento cieľ pritom spoločnosť naháňala už od záveru minulého roka. Otázne je však, či plán dokáže plniť dlhodobo. Podľa dostupných informácií totiž Tesla v záujme splnenia cieľa vo výrobe Modelu 3, obmedzovala prevádzku ďalších častí továrne Gigafactory. K výrobe boli sťahovaní aj zamestnanci, ktorí sa obvykle starajú o produkciu ďalších elektromobilov, Modelu S a Modelu X.

Okrem toho, Tesla tiež musela z kapacitných dôvodov pristaviť k svojej továrni v Kalifornii špeciálny stan, kde bola umiestnená ďalšia výrobná linka. Ani tento krok sa však nedá považovať za dlhodobé riešenie. Je teda zjavné, že bude mimoriadne náročné udržať súčasnú výrobu. Elon Musk pritom v emaile zamestnancom predznamenal, že budúci mesiac budú môcť dosiahnuť míľnik 6000 Modelov 3 za týždeň.

Na Tesle tak stále leží tlak, aby dokázala uspokojiť investorov a tiež zákazníkov, ktorí dlhšie čakajú na svoje vozidlo. Teraz má však automobilka za sebou úspech, ktorý by mohol predznamenať vydarenejšie obdobie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom