Tesla pre majiteľov vozidiel Model 3 Standard Range a Standard Range Plus ponúka v rámci bezdrôtovej OTA aktualizácie odomknutie vyhrievaných zadných sedadiel za stovky dolárov.

Jednou z najväčších výhod vlastníctva plne elektrických vozidiel Tesla je okrem pokročilého autopilota a iných funkcií aj online pripojenie k serverom spoločnosti a smartfónu. Podľa správ z portálu TeslaRati môžu teraz majitelia vozidiel Model 3 Standard Range a Standard Range Plus využiť práve túto výhodu.

Otázka, ktorá veľa zmenila

Ešte v decembri minulého roka sa jeden z majiteľov vyššie uvedených modelov opýtal Elona Muska, či by v rámci takzvanej „cold-weather“ (pre zimné počasie) aktualizácie mohol odomknúť vyhrievanie zadných sedadiel. Tieto modely totižto majú už od výroby namontovaný všetok potrebný hardvér, čo ho umožňuje Tesle ľahko vzdialene aktivovať či deaktivovať.

Kým zadné vyhrievané sedadlá boli pôvodne aktívne len na prvých verziách Modelu 3 vo výbave Partial Premium Interior (čiastočne prémiový interiér) a vyššej, spoločnosť nakoniec funkciu pre Model 3 Standard Range a Standard Range Plus deaktivovala. Na základe požiadavky majiteľov sa však napokon rozhodla funkcionalitu sprístupniť.

Aktualizácie za niečo menej ako 300 €

Majitelia spomínaných modelov tak teraz môžu svoje vozidlá aktualizovať pomocou mobilnej Tesla aplikácie alebo priamo prostredníctvom svojho online účtu. Táto aktualizácia ale nie je zadarmo a majiteľov, ktorý sa pre ňu rozhodli, vyjde na 300 dolárov, čo v prepočte činí približne 275 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom