Kríza týkajúca sa koronavírusu spôsobila odstávky výroby a problémy nielen v priemysle po celom svete. Svoje o tom vie a Tesla, ktorá v Číne postavila novú továreň na elektromobily, no kvôli aktuálnej situácii výrobu prerušila. Zamestnanci sa mali vrátiť do práce už pred pár dňami, no stále nepracujú. Tesla odložila spustenie výroby a aktuálne nevyrába ani v továrni v Kalifornii, informoval Bloomberg.

Koronakríza pozastavila výrobu automobilov a elektromobilov v mnohých svetových automobilkách, ktoré boli nútené kvôli opatreniam na čas zastaviť výrobné linky. V posledných týždňoch sa však situácia pomaly vracia do normálu.

Hoci výroba nemusí vo všetkých podnikoch fungovať naplno, mnohé spoločnosti už opäť vyrábajú. Nedávno pritom výrobu spustil na Slovensku aj VW a v Česku zasa brány v Mladej Boleslave otvorila aj Škoda.

Tesla má po kríze problémy so spustením výroby

Zatiaľ čo ostatné automobilky spúšťajú produkciu, Teslu zdá sa trápia problémy a vo svojich továrňach po svete zatiaľ elektromobily stále nevyrába. Po kríze v Číne spoločnosť plánovala otvoriť brány výrobného podniku už 6. mája, no pracovníci sa doteraz do zamestnania nevrátili. Po sviatkoch práce sa mala výroba spustiť v stredu, no podľa dostupných informácií sa ich návrat odložil až na nedeľu. Tesla sa k tejto situácii zatiaľ nevyjadrila.

Továreň na výrobu elektromobilov Tesla, Tesla

Nenechaj si ujsť
Šéf koncernu Volkswagen sa bojí. Tesla má v niektorých oblastiach ohromný technologický náskok

Podľa vyjadrení pre Bloomberg však má byť továreň blízko Šanghaja zatvorená pre údržbové práce. Nie je ale známe, čo presne tým spoločnosť myslela. Výroba v čínskej továrni, ktorá za normálnych okolností funguje 6 dní v týždni, sa tak stále neobnovila, informuje CNBC.

Niektorí zamestnanci sú však na mieste len kvôli kontrole a spomínanej údržbe, či opravám. Tesla má ale riešiť aj vážny problém, ktorý môže spôsobiť oneskorenie výroby niektorých častí pre Model 3.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom