Kríza týkajúca sa koronavírusu spôsobila odstávky výroby a problémy nielen v priemysle po celom svete. Svoje o tom vie a Tesla, ktorá v Číne postavila novú továreň na elektromobily, no kvôli aktuálnej situácii výrobu prerušila. Zamestnanci sa mali vrátiť do práce už pred pár dňami, no stále nepracujú. Tesla odložila spustenie výroby a aktuálne nevyrába ani v továrni v Kalifornii, informoval Bloomberg.

Koronakríza pozastavila výrobu automobilov a elektromobilov v mnohých svetových automobilkách, ktoré boli nútené kvôli opatreniam na čas zastaviť výrobné linky. V posledných týždňoch sa však situácia pomaly vracia do normálu.

Hoci výroba nemusí vo všetkých podnikoch fungovať naplno, mnohé spoločnosti už opäť vyrábajú. Nedávno pritom výrobu spustil na Slovensku aj VW a v Česku zasa brány v Mladej Boleslave otvorila aj Škoda.

Tesla má po kríze problémy so spustením výroby

Zatiaľ čo ostatné automobilky spúšťajú produkciu, Teslu zdá sa trápia problémy a vo svojich továrňach po svete zatiaľ elektromobily stále nevyrába. Po kríze v Číne spoločnosť plánovala otvoriť brány výrobného podniku už 6. mája, no pracovníci sa doteraz do zamestnania nevrátili. Po sviatkoch práce sa mala výroba spustiť v stredu, no podľa dostupných informácií sa ich návrat odložil až na nedeľu. Tesla sa k tejto situácii zatiaľ nevyjadrila.

Továreň na výrobu elektromobilov Tesla, Tesla

Nenechaj si ujsť
Šéf koncernu Volkswagen sa bojí. Tesla má v niektorých oblastiach ohromný technologický náskok

Podľa vyjadrení pre Bloomberg však má byť továreň blízko Šanghaja zatvorená pre údržbové práce. Nie je ale známe, čo presne tým spoločnosť myslela. Výroba v čínskej továrni, ktorá za normálnych okolností funguje 6 dní v týždni, sa tak stále neobnovila, informuje CNBC.

Niektorí zamestnanci sú však na mieste len kvôli kontrole a spomínanej údržbe, či opravám. Tesla má ale riešiť aj vážny problém, ktorý môže spôsobiť oneskorenie výroby niektorých častí pre Model 3.

Pošli nám TIP na článokElektromobilita