Nie je žiadnym tajomstvom, že práve automobilka Tesla je považovaná za priekupníka v oblasti elektromobilov. Na trh priniesla technológie, ktoré nemajú obdobu, výborný softvér a aj z tohto dôvodu má enormný náskok oproti iným značkám. Uvedomuje si to aj konkurencia, ktorá Teslu v mnohom obdivuje, informuje Insideevs.

Reč je predovšetkým o koncerne Volkswagen a jeho šéfovi Herbertovi Diessovi. Unikla totiž interná komunikácia, v ktorej sa Diess, generálny riaditeľ spoločnosti Volkswagen, vyjadroval na adresu Tesly. Diess uviedol, že práve v oblasti softvéru, autonómnej technológii autopilota či bezdrôtových aktualizácii je Tesla ďaleko pred ďalšími výrobcami.

„Stovky tisíc modelov značky Tesla pracuje ako neurónová sieť, ktorá nepretržite zhromažďuje údaje a ponúka zákazníkovi nový zažitok z jazdy každých 14 dní prostredníctvom aktualizácií. Žiadny iný výrobca automobilov nie je v tejto oblasti tak ďaleko,“ uviedol v komunikácii Diess.

V internej správe sa ďalej uvádza, že Diess chce v nasledujúcom období Teslu dohnať a minimalizovať jej náskok. Volkswagen síce priniesol na trh elektromobil ID.3, no koncernu sa aj naďalej nedarí získať do svojich radov ľudí, ktorí by dokázali pracovať na konkurencieschopnom softvéri.

Zobraziť celú galériu (0)
Autopilot v Tesla Model 3 / Zdroj: Tesla/YouTube

Navyše skupina VW má v súčasnosti asi len polovicu hodnoty značky Tesla, a to aj vtedy, keď pripočítame prémiové značky Audi, Porsche, Bentley či Lamborghini.

Zobraziť celú galériu (0)
Volkswagen ID.3 / Zdroj: VW

Tesla je naozaj veľmi ďaleko od ostatných značiek, no už dlhodobo funguje na dlh. Okrem toho sa snaží o výstavbu nových tovární Gigafactory a neustále bojuje aj s kvalitou výroby, ktorá je v mnohých prípadoch žalostná.

Navyše aj súčasná situácia s koronavírusom môžem na trhu elektromobilov zamiešať kartami, a preto bude veľmi zaujímavé sledovať, kto ju zvládne najlepšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom