Pred pár dňami automobilka Tesla oznámila, že začína s rušením klasických kamenných predajní a v podstate celý predaj bude prebiehať už len online. Týmto krokom došlo k výraznému zlacneniu niektorých modelov, ktoré v niektorých prípadoch bolo až priveľké, čo spôsobilo nevôľu u súčasných majiteľov. 

Ako však informuje automobilka vo svojom blogu, v posledných dňoch vyhodnocovali každé jedno predajné miesto a dospeli k záveru, že niekoľko z týchto predajní ostane aj naďalej otvorených. Bez ohľadu na to sa však zatvoria tie predajne, ktoré majú veľmi nízku návštevnosť a ich prevádzka je tak veľmi stratová.

Zvýšenie cien o 3 %

Okrem súčasného zrušenia približne 10 % lokalít je ešte približne 20 % z nich predmetom ďalšieho skúmania a o ich osude sa rozhodne v priebehu nasledujúcich mesiacov. Zvyšné predajne a klientské centrá tak ostanú naďalej otvorené, čo sa však prevedie aj do zvýšenia predajnej ceny nových vozidiel. V priemere pôjde o 3 % a zvýšenie cien bude platné od 18. marca, čiže presne o týždeň. Dovtedy majú potencionálni záujemcovia možnosť nakúpiť ešte za znížené ceny.

tesla roadster 2
Tesla

Prečítaj si tiež
Tesla oficiálne predstavila novú rýchlonabíjaciu stanicu Supercharger V3. Nemilo však prekvapila väčšinu majiteľov

Zdražovanie sa bude týkať modelov S a X a taktiež aj drahších variant Modelu 3. Základná verzia za 35 000 dolárov ostane nezmenená a naďalej bude v ponuke za dohodnutú sumu. Čo sa týka ešte samotných predajní, čo do počtu zamestnancov budú menšie, no majú mať na sklade viac vozidiel, aby nedočkavci mohli odísť s vozidlom prakticky ihneď. Stále bude dostupná aj možnosť vrátenia vozidla do 7 dní/1600 km, podľa toho, čo nastane skôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom