Finančná situácia Tesly sa upokojila až v posledných mesiacoch, no spoločnosť stále operuje s veľmi malými ziskmi. Zlepšiť situáciu jej má pomôcť aj pomerne ťažké, no podľa Muska správne rozhodnutie, ktoré však pripraví o prácu mnoho zamestnancov, informoval The Verge. Tesla plánuje zavrieť všetky kamenné obchody a na predaj svojich elektromobilov využije iba oficiálny e-shop, ktorý ponúkne zákazníkom aj niekoľko výhod.

Americký výrobca elektromobilov sa dlhý čas topil v stratách a prejsť do zelených čísel preň znamenalo veľa úsilia. Trápenie sa nakoniec skončilo, keď Tesla nedávno ohlásila zisky, no udržať sa nad hladinou nebude jednoduché. Zdravú finančnú situáciu má spoločnosti pomôcť dosiahnuť aj nové rozhodnutie, kvôli ktorému Tesla zavrie kamenné obchody a pre zákazníkov nechá iba zopár galérií či informačných centier.

Tesla sa uchýli len k jednému spôsobu predaja elektromobilov

Tieto zásadné zmeny oznámil výrobca elektromobilov v čase, keď ohlásil aj spustenie predaja dlho očakávaného lacného Modelu 3 za cenu 30 000 €. Zrušenie predajní pomôže Tesle ušetriť nejaké peniaze a zároveň ju odbremení od viacerých problémov. Zatiaľ však nie je známe, koľko ľudí príde kvôli tomuto rozhodnutiu o prácu. Spoločnosť ale naopak zvýši počet svojich servisných centier, aby splnila požiadavky zákazníkov.

Zobraziť celú galériu (0)
Tesla Model 3 sa predáva za 35 000 dolárov, no náklady na výrobu môžu byť od 28 000 USD až do 38 000 USD, Flickr

Nenechaj si ujsť
Tesla môže oslavovať: Prvýkrát v histórii je dvakrát za sebou v zisku

Servisného technika si bude môcť každý zavolať len pomocou aplikácie, pričom sa celý tím bude zodpovedať priamo Muskovi. Cieľom je dosiahnuť, aby boli prípadné problémy odstránené v deň nahlásenia poruchy. Ešte väčší komfort však prinesie aj online nákup Tesiel, ktoré si zákazníci objednajú už behom minúty.

Zobraziť celú galériu (0)
Servisné stredisko spoločnosti Tesla, Tesla

Následne budú mať možnosť, pokiaľ nebudú s autom spokojní, vrátiť ho do 14 dní alebo do 1 600 najazdených kilometrov. „Prakticky si tak môže niekto objednať Teslu, spraviť si víkendový výlet a potom ju zadarmo vrátiť späť“, vyjadrila sa spoločnosť v oficiálnom vyhlásení. Ako tento systém bude fungovať v praxi je zatiaľ otázne. Mnoho zákazníkov totiž môže túto ponuku zneužiť a Tesla by tak musela potom predávať ojazdené elektromobily za nižšiu cenu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom