banner-nubia-z11Nedávno predstavený konkurent pre Teslu, Faraday Future FF 91, prišiel vo veľkej sláve a už na predstavení dokázal predviesť svoju brutálnu akceleráciu, ktorá sa radí k najlepším medzi sériovo vyrábanými autami. Odpoveď Tesly na seba nenechala dlho čakať a nový Ludicrous + mód robí s pýchou Tesly zázraky. 

Model P100D od Tesly sa už môže rovnať svojmu najnovšiemu rivalovi s veľkým potenciálom. Po tom, čo predviedol svoju akceleráciu Faraday Future FF 91, CEO Tesly dlho na odpoveď nečakal a spoločnosť vypustila aktualizáciu, ktorá mala spomínanému modelu zabezpečiť porovnateľné zrýchlenie aké dosahuje Faraday Future FF 91. Tesla Model S P100D tak teraz môže na trati zrýchliť z 0 na 100 km/h už za 2,389 sekundy! Auto, ktoré bolo pri pretekoch použité, nebolo v žiadnom inom smere upravované a dychberúce zrýchlenie malo len vďaka módu Ludicrous +. Podľa Electreku môže Tesla znova poraziť Faraday Future FF 91, ktorý dosiahol akceleráciu z 0 na 100 km/h s upraveným interiérom, a teda nižšia hmotnosť sa podpísala pod čas 2,3 sekundy. Tesla zatiaľ priamo neodpovedala na svojho nového rivala, FF 91-ku, no čoskoro chce spoločnosť v Las Vegas ukázať Model S a Model X v plnej paráde pri testovaní akcelerácie.

Elon Musk, chairman and chief executive officer of Tesla Motors Inc., speaks in front of a Tesla Model S electric car on day two of the 2010 North American International Auto Show in Detroit, Michigan, U.S., on Tuesday, Jan. 12, 2010. The 2010 Detroit auto show runs through January 24 and features 60 new vehicle premieres. Photographer: Daniel Acker/Bloomberg via Getty Imageszdroj fotografie: Business Insider

TIP: Tech News: Elektrické auto Faraday Future FF 91 bude dvojnásobne drahšie ako Tesla Model S P100D!

Elon Musk tvrdí, že čas 2,3 s, za ktorý akcelerovala FF 91-ka, môže s nový módom Ludicrous + dosiahnuť aj Model S podľa testovacích štandardov Motor Trend. V skutočnosti je len veľmi malá možnosť, že by niekto niekedy tento mód využil a zároveň určite neprospeje vašim pneumatikám, ktoré pri takejto akcelerácii dostávajú poriadne zabrať. Je však zábavné sledovať, ako sa dvaja výrobcovia elektrických automobilov pretekajú v závode svojich elektrických automobilov. Model FF 91 bol už síce predstavený, výroba štartuje až teraz a k prvým majiteľom sa dostane až v roku 2018. Jeho cena tiež nie je najnižšia. Potenciálny zákazník musí za futuristickú novinku zaplatiť približne 250 000 €, čo je viac ako dvojnásobok cenovky Tesly, ktorá sa časom stáva pre Faraday Future vyrovnaným súperom, teda aspoň čo sa akcelerácie týka. Veď pozrite sa sami, čo všetko vedel model P100D predviesť na pretekoch Drag Race.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP