Podľa najnovších policajných správ získaných organizáciou PlainSite sa v továrni Tesla Gigafactory 1 v Nevade našli viaceré omamné látky. Okrem kokaínu išlo údajne aj o metamfetamín či dokonca heroín, informuje Futurism.

Kokaín, metamfetamín či heroín

Na svet sa včera dostali zaujímavé policajné správy získané organizáciou PlaneSite, ktoré sa okrem iného týkajú najmä továrne Tesla Gigafactory 1 v Nevade. Viaceré z nich opisujú prostredie továrne, kde mali policajti v pracovnom prostredí údajne nájsť rôzne omamné látky vrátane kokaínu, metamfetamínu či dokonca heroínu.

Jedna z nich popisuje malé vrecúško, ktoré sa nachádzalo v blízkosti pracovnej stanice, plné bieleho prášku. Ten bol po preskúmaní policajnými zložkami identifikovaný ako kokaín. Ďalším prípadom je incident s názvom „Možný heroín“, kedy upratovacia čata továrne automobilky našla na toaletách podozrivú látku v hnedom sáčku, ktorú policajti vzali do evidencie.

Alarmujúci je tiež nález, ktorý sa týka tašky obsahujúcej sklenenú fajku so zhoreným zvyškom látky pripomínajúcej metamfetamín. Nie všetky správy sa však týkajú omamných látok. Jedna opisuje, ako vodič nákladiaku po výjazde z továrne zrazil kobylu, ktorá bola tak zranená, že ju musel príslušný policajt zabiť brokovnicou.

Nejde o prvý podobný prípad

Je pochopiteľné, že pre Teslu pracujú tisíce zamestnancov, z ktorých sa hŕstka mohla dostať do problémov so zákonom. Nie je to však prvýkrát, čo sme svedkami podobných správ. Minulý rok totiž bývalý zamestnanec automobilky tvrdil, že Tesla odmietla odhaliť federálne vyšetrovanie možného obchodu s drogami práve v továrni Gigafactory 1 v Nevade. Známy je tiež prešľap CEO Tesly a SpaceX, Elona Muska, ktorý sa po minuloročnom rozhovore s Joe Roganom, kde došlo aj na fajčenie marihuany, ospravedlnil zamestnancom spoločnosti. V hromadnom e-maile tiež tvrdil, že SpaceX si udržuje pracovisko bez omamných látok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom