Elon Musk je známy voľnomyšlienkár, ktorý už neraz dokázal, že aj na prvý pohľad nemožné veci sa môžu stať skutočnosťou. Oplýva spontánnosťou a ide jednoznačne o najvýraznejšiu osobu tohto desaťročia v technologickom priemysle.

Včera sa Elon Musk zúčastnil ako hosť podcastu, ktorý moderoval známy standupista Joe Rogan. Vo viac než 2,5 hodinovom rozhovore sa okrem iného popíjala whisky a fajčila marihuana. Preberali sa tiež jeho plány do budúcna a otázka alternatívnych zdrojoch energie.

Elektrické nadzvukové lietadlo

Dôležitejšia však bola myšlienka elektrického lietadla, pre ktoré má už Elon Musk návrh. Vraj bude lepšie ako súčasné lietadlá a bude schopné vertikálneho vzletu a pristátia (VTOL). Bude tiež nesmierne rýchle a dosiahnuť má nadzvukovú rýchlosť. Zatiaľ o ňom hovoril len s priateľmi a vie, že vytvoriť niečo také nebude jednoduché. Je potrebné totiž vytvoriť technológiu, ktorá by bola vhodná na vysoko rýchlostné lety, no zároveň by umožňovala vertikálne vzlety a pristátia. Momentálne však nie VTOL lietadlo prioritou a dôležitejšie sú preňho elektrické autá, solárna energia a spôsoby, ako energiu dlhodobo skladovať.

Rozhovor ohľadom lietadla začína v 1:15:08 a ak chceš vidieť Elona Muska ako fajčí marihuanu, tak si podcast pretoč na 2:10:00.

Taktiež označil ľudstvo celkovo ako bláznov, ktorý z hĺbky oceána vyťažia obrovské množstvá uhlíka, ktoré následne vypustia do atmosféry. Podľa neho by sa mal prechod na obnoviteľné zdroje mal urýchliť, nakoľko zásoby neobnoviteľných zdrojov sa nezadržateľne blížia k nule a treba byť na to pripravený.

Záver celej relácie sa niesol v uvoľnenom duchu, keď si moderátor Joe Rogan zapálil jointa a ponúkol aj Muska. Ten sa priznal, že marihuanu už skúsil, no predtým než si potiahol sa nezabudol spýtať, či je to legálne (New Jersey nedávno dekriminalizovalo marihuanu). Nechýbala tiež whisky, ktorá je vraj tou najlepšou možnou kombináciou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom