Elektrické modely Tesly majú pre rýchle nabíjanie svojich batérií vyhradené špeciálne stanice známe pod názvom Supercharger. Odporcovia elektromobilov sa však rozhodli v nejednom prípade tieto miesta zablokovať. Tesla teraz vyrukovala proti šikane zo strany ostatných vodičov novými zábranami, ktoré na parkovacie miesto pustia len jej modely. 

Po pár prvotných testoch v Číne sa spoločnosť rozhodla expandovať aj do Taiwanu, kde nainštalovala najnovšiu zábranu, ktorá má vyhradiť miesto pri nabíjačke Supercharger len pre majiteľov Tesiel. Tí sa totiž prednedávnom najmä v USA stretávali s niekoľkými detinskými vodičmi veľkých pick-upov, ktorí im bez zábran úmyselne zabrali parkovacie miesta a znemožnili tak, aby si elektromobily dobili batérie.

Bariéry majú podobným incidentom zabrániť

Hoci sa táto „šikana“ diala v USA, Tesla testovala svoj nový systém najmä v Číne, kde sa parkovisko odomkne po odfotení QR kódu v aplikácii Tesly. Po krátkom čase zavítala bariéra pre Supercharger aj do Taiwanu. Tu však prišla v ešte vylepšenej verzii, ktorá pri cúvaní auta dokáže rozoznať jeho evidenčné číslo a automaticky sa spustí dole. Pokiaľ by ale chcel na parkovisko isť vodič s iným autom, zábrana mu to neumožní a môže poškodiť jeho podvozok.

Nenechaj si ujsť
Tesla Model 3 sa vyhla hrozivej nehode. Bezpečnostné systémy zareagovali v pravý čas

Pre Teslu pritom nebude ťažké overiť evidenčné číslo vozidla, no otázkou ostáva spoľahlivosť takéhoto systému. V prípade, že by sa bariéra pokazila, celé parkovacie miesto by majitelia týchto elektromobilov nemohli využiť, pokým by sa problém neodstránil. Otázne taktiež ostáva, či sa v najbližšej dobe rozšíria tieto zábrany aj v Spojených štátoch, kde dochádzalo k blokovaniu staníc Supercharger najčastejšie. Tesla si však chce zrejme najprv overiť spoľahlivosť zábran na ázijskom trhu skôr než ich prinesie aj na americké parkoviská.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom