V posledných týždňoch sa začalo objavovať „šikanovanie“ majiteľov elektromobilov Tesly, ktorým prístup k rýchlym nabíjačkám Supercharger blokovali veľké pick-upy. Spoločnosť sa tento problém rozhodla riešiť svojrázne. Tesla na parkovacie miesta pre svoje modely začala inštalovať špeciálne zariadenia, vďaka ktorým sa na Supercharger nedostane žiadne iné auto.

Pri snahe preraziť vo svete spaľovacích motorov s novými elektromobilmi sa Tesla teraz stretáva s odporom majiteľov veľkých pick-upov, ktorí sa rozhodli bezdôvodne blokovať nabíjacie stanice Supercharger. Pred pár týždňami sa tak v médiách začali objavovať prvé správy o incidentoch, ktoré boli namierené proti majiteľom Tesiel. Kvôli obsadeniu parkovacích miest nemali vodiči týchto elektromobilov možnosť dobiť ich batérie.

Bariéry majú zabrániť blokovaniu nabíjačiek Supercharger

Detinské správanie sa vodičov týchto amerických pick-upov dokonca rozhnevalo majiteľa Tesly Model X natoľko, že sa z parkovacieho miesta pre elektromobily rozhodol odtiahnuť veľký Chevrolet Silverado. S tým totiž nemal jeho elektrický model s vysokým krútiacim momentom absolútne žiaden problém. Odplatou samotnej spoločnosti na takéto prízemné konanie majiteľov áut so spaľovacím motorom je nová vychytávka, ktorá ma podobným situáciám zabrániť. Tesla totiž začala na parkovacie miesta pre svoje modely inštalovať špeciálne bariéry.

Nenechaj si ujsť
Tesla prišla s ďalším skvelým nápadom. Auto odhalí problém ešte pred vznikom a samé sa odvezie do servisu

Prvé takéto zábrany sa začali objavovať v Číne. Majitelia Tesiel na nich nájdu QR kód, ktorý pomocou aplikácie v smartfóne nasnímajú, aby sa im parkovacie miesto odomklo. Zatiaľ však spoločnosť nainštalovala zopár takýchto zariadení len v Číne, no už čoskoro sa to môže uplatniť aj v iných krajinách. Takúto zhruba 30 cm zábranu by rozhodne uvítali aj vodiči v USA, kde dochádzalo k spomínaným blokáciám veľkými pick-upmi. V tomto prípade by však kvôli ich svetlej výške musela Tesla nainštalovať ešte o čosi vyššie bariéry, ktoré by boli efektívnejšie.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom