Americká Tesla žne vo svete elektromobilov stále väčšie úspechy a snaží sa tak pomaly, ale isto z ciest vytlačiť autá so spaľovacím motorom. Tento prístup sa však nemusí páčiť všetkým a niektorí ľudia by zrejme najradšej ostali pri silných dieseloch než prešli na jazdu s tichým elektromotorom. Veľké americké pick-upy zabrali parkovacie miesta pri rýchlonabíjačke Supercharger, kde ich majitelia vykrikovali hlúposti na adresu týchto elektromobilov.

Celý incident sa mal udiať ešte minulý víkend v severnej Karolíne, kde sa na miestnej nabíjacej stanici Supercharger zastavila partia vodičov amerických pick-upov. Po príchode tak nemal používateľ z fóra Reddit kde nabiť svoju Teslu Model S, keďže pick-upy zablokovali všetky parkovacie miesta pri nabíjačkách. Aby toho nebolo málo, na elektromobily ešte vykrikovali rôzne veci.

Protest proti elektrickej Tesle

Niekedy sa jednoducho stane, že pred nabíjačkou zaparkuje aj auto, ktoré tam nemá čo robiť. V tomto prípade ale bolo obsadenie parkoviska úmyselné a v komunite majiteľov elektromobilov sa takémuto ťahu hovorí „icing“. Máloktorý majiteľ Tesly sa však doteraz stretol s takýmto zaobchádzaním a šikanou len preto, lebo vlastní elektromobil. Našťastie sa o celú situáciu postaral pracovník, ktorý bol za parkovisko zodpovedný a bandu drzých majiteľov pick-upov poslal z miest pre Tesly preč. Jeden z nich mal ešte pri odchode spraviť so svojim autom nebezpečný manéver.

Nenechaj si ujsť
Tesla sa dočkala konkurencie z Číny. Tieto dostupné elektrické SUVečka ju dobiehajú výbavou a predčia nízkou cenou

Takáto situácia už ale nie je pre majiteľov elektromobilov nová. Hoci sa stáva, že ich miesta niekedy obsadia klasické autá so spaľovacím motorom, v tomto prípade bol celý protest namierený proti elektrickým autám. Vodiči spomínaných pick-upov si však zrejme neuvedomili, že Tesla poskytuje tisícky pracovných miest pre obyvateľov Spojených štátov a oni sami tak protestovali proti americkej firme. Rozhodnutie zablokovať Supercharger ale mnohým nedáva zmysel. Pokiaľ totiž niekto šoféruje dieselové či benzínové auto, neznamená to, že hneď musí nenávidieť elektromobil.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom