Od roku 2014 si  Oppo zobralo dá sa povedať kúsok voľna. No po úmornom čakaní nadišiel konečne ten čas. O 3 dni predstaví svoju novú vlajkovú loď s názvom Find X.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pre niekoho možno menej známy čínsky výrobca smartfónov, ktorý zastrešuje široké portfólio lacnejších telefónov hlavne v Ázii a Austrálii, onedlho predstaví svoju novú vlajkovú loď s názvom Find X. Informácie odhaľujú bližšie parametre, ktoré by mohli spôsobiť, že Vivo NEX nemusí už o pár dní držať vlajku budúcnosti sám.

Prečítaj si aj
Takmer úplne bezrámikový displej, výsuvná predná kamera aj snímač odtlačkov v displeji. Najrevolučnejší smartfón Vivo NEX je tu!

Predošlé špecifikácie

Pár únikov ohľadom pripravovaného smartfónu tejto spoločnosti sa zobrazilo už na viacerých portáloch. Vo všeobecnosti najviac potvrdzovanými a zároveň najnovšími informáciami je 6,4-palcový displej s rozlíšením 2340 x 1080 pixelov. Úložný priestor má dosahovať kapacitu 256 GB a bude poháňaný procesorom Snapdragon 845 a 8 GB RAM pamäte. Taktiež sa predpokladá zabudovaná čítačka odtlačkov prstov v displeji.

Dizajn zostával záhadou

Špecifikácie teda neboli takou novinkou. Čo sa však týka dizajnu, ten bol naopak ešte donedávna zahalený úplným tajomstvom. Nový plagát a pár sekundová reklama zverejnená v čínskej televízii na stanici CCTV-1 trochu dvíha oponu spred tohto zariadenia a odhaľuje jeho prvé črty.

Displej by mal byť pokrytý minimálne z 90 % sklom, čo znamená len jediné. Opäť žiadny výrez. Find X

Dizajn by mal byť veľmi podobný spomínanému Vivu NEX. Výnimkou sa stáva kamera, ktorá tentokrát zastáva dobre známe umiestnenie na zadnej, taktiež sklenej strane. Malo by sa jednať o duálny fotoaparát rozdelený v strede bleskom, ktorý má ponúkať zaujímavú inováciu.

Plný noviniek

V podstate ide o fotoaparát, ktorý funguje ako periskop (optické zariadenie umožňujúce bočný posun prijímaného svetelného lúča). Má dve šošovky, širokouhlý objektív a teleobjektív. Prvý je nasmerovaný tradične von, zatiaľ čo druhý je na jeho strane otočený o 90-stupňov. Táto forma spomenutého periskopu poskytuje, aby mal objektív dostatok priestoru pre kompaktný a hlboký optický zoom, ktorý má byť v prípade Find X5-násobný.

Ďalšia inovácia, ktorú Find X ponúkne, nesie názov Super VOOC. Tá zabezpečuje, aby sa batéria o veľkosti 2500 mAh nabila za 15 minút. Jedná sa o novinku a nie je teda ešte presne známe ako bude fungovať. Super VOOC však nepochybne prináša revolúciu a vyvoláva mnoho otázok.

Oppo lens Find X

Už za pár dní

Oficiálna cena bude zverejnená aj so zvyškom detailnejších špecifikácií na konferencií 19. júna v Louvre v Paríži.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
22%
Páči sa mi to
11%
Chcem to
33%
Mám to
11%
Nepáči sa mi to
22%
Neznášam to
0%
O autorovi
Nikoleta Vyhničková
Častú medzeru môjho voľného času vypĺňa sledovanie rôznych technologických noviniek, kedže verím, že inovácie sú kľúčom k budúcnosti.