Od roku 2014 si  Oppo zobralo dá sa povedať kúsok voľna. No po úmornom čakaní nadišiel konečne ten čas. O 3 dni predstaví svoju novú vlajkovú loď s názvom Find X.

Pre niekoho možno menej známy čínsky výrobca smartfónov, ktorý zastrešuje široké portfólio lacnejších telefónov hlavne v Ázii a Austrálii, onedlho predstaví svoju novú vlajkovú loď s názvom Find X. Informácie odhaľujú bližšie parametre, ktoré by mohli spôsobiť, že Vivo NEX nemusí už o pár dní držať vlajku budúcnosti sám.

Prečítaj si aj
Takmer úplne bezrámikový displej, výsuvná predná kamera aj snímač odtlačkov v displeji. Najrevolučnejší smartfón Vivo NEX je tu!

Predošlé špecifikácie

Pár únikov ohľadom pripravovaného smartfónu tejto spoločnosti sa zobrazilo už na viacerých portáloch. Vo všeobecnosti najviac potvrdzovanými a zároveň najnovšími informáciami je 6,4-palcový displej s rozlíšením 2340 x 1080 pixelov. Úložný priestor má dosahovať kapacitu 256 GB a bude poháňaný procesorom Snapdragon 845 a 8 GB RAM pamäte. Taktiež sa predpokladá zabudovaná čítačka odtlačkov prstov v displeji.

Dizajn zostával záhadou

Špecifikácie teda neboli takou novinkou. Čo sa však týka dizajnu, ten bol naopak ešte donedávna zahalený úplným tajomstvom. Nový plagát a pár sekundová reklama zverejnená v čínskej televízii na stanici CCTV-1 trochu dvíha oponu spred tohto zariadenia a odhaľuje jeho prvé črty.

Displej by mal byť pokrytý minimálne z 90 % sklom, čo znamená len jediné. Opäť žiadny výrez. 

Dizajn by mal byť veľmi podobný spomínanému Vivu NEX. Výnimkou sa stáva kamera, ktorá tentokrát zastáva dobre známe umiestnenie na zadnej, taktiež sklenej strane. Malo by sa jednať o duálny fotoaparát rozdelený v strede bleskom, ktorý má ponúkať zaujímavú inováciu.

Plný noviniek

V podstate ide o fotoaparát, ktorý funguje ako periskop (optické zariadenie umožňujúce bočný posun prijímaného svetelného lúča). Má dve šošovky, širokouhlý objektív a teleobjektív. Prvý je nasmerovaný tradične von, zatiaľ čo druhý je na jeho strane otočený o 90-stupňov. Táto forma spomenutého periskopu poskytuje, aby mal objektív dostatok priestoru pre kompaktný a hlboký optický zoom, ktorý má byť v prípade Find X5-násobný.

Ďalšia inovácia, ktorú Find X ponúkne, nesie názov Super VOOC. Tá zabezpečuje, aby sa batéria o veľkosti 2500 mAh nabila za 15 minút. Jedná sa o novinku a nie je teda ešte presne známe ako bude fungovať. Super VOOC však nepochybne prináša revolúciu a vyvoláva mnoho otázok.

Už za pár dní

Oficiálna cena bude zverejnená aj so zvyškom detailnejších špecifikácií na konferencií 19. júna v Louvre v Paríži.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom