Ako sme prednedávnom písali, Flash Player so začiatkom nového roka definitívne ukončuje podporu. To znamená, že všetok obsah podporovaný touto technológiou musí prejsť na nový model fungovania, pričom už 12. januára bude úplne blokovaný.

Správy o ukončení podpory Flash Playeru siahajú až do roku 2016. Za ten čas malo hneď niekoľko spoločností možnosť prejsť na nové, modernejšie technológie ako HTML5, WebGL alebo WebAssembly. Jedna obrovská kapitola internetovej histórie sa však musela archivovať svojským spôsobom.

Reč je samozrejme o projekte Flashpoint od spoločnosti BlueMaxima, o ktorom sme písali ešte začiatkom minulého roka. Úlohou projektu bolo postupne zhromažďovať známe flash hry a ikonické animácie, ktoré by inak upadli do zabudnutia.

532 GB hier a animácií v jednom torrente

Zatiaľ čo vo februári minulého roka knižnica disponovala 38 000 hrami a 2400 animáciami, teraz jej objem narástol takmer dvojnásobne. Podľa portálu Gadgets Now, projekt Flashpoint je aktívny od januára 2018 a po troch rokoch fungovania ponúka vyše 70 000 zachránených hier a viac ako 8000 animácií z rozličných platforiem vrátané tých postavených na Flash Playeri.

V závislosti od toho narástla aj knižnica, ktorej veľkosť už minulý rok činila enormných 288 GB. Aj teraz máš možnosť si z torrentu na oficiálnej stránke stiahnuť 478 GB súbor (po rozbalení 532 GB), obsahujúci okamžité hranie všetkých hier a spúšťanie animácii z lokálneho disku.

Prostredie Flashpoint launchera (Zdroj: www.bluemaxima.org)

Oveľa rozumnejšou voľbou je však režim Flashpoint Infinity 9.0. Ten ponúka na stiahnutie 500 MB súbor, ktorý po inštalácii narastie len do 2 GB. V samotnej podstate tak dostaneš tradičnú prehľadnú ponuku podobnú Steamu alebo Epic Games Launcheru, kedy vďaka neustálemu pripojeniu na internet budeš mať prístup k rovnako kompletnej knižnici. Všetky súčasti v launcheri môžeš samozrejme sťahovať aj k sebe na lokálny disk.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom