Pamätáš si na bezstarostné časy, kedy bolo tvojim jediným problémom skrývať sa pred učiteľkou v počítačovej učebni pri hraní už ôsmej kópie Elasto Manie v prehliadači? Vedel si, že flashovkám má odzvoniť tento rok koniec? Tu na scénu vstupuje nový projekt, ktorý zhromažďuje takmer 38 000 flash titulov na jedno miesto a zachraňuje ich pred zatratením.

Flashovky vznikli v druhej polovici 90. rokov ako zjednodušená alternatíva ikonických hier ako Pac-Man alebo Frogger určené pre webové prehliadače. Spočiatku boli hry spustiteľné na všetkých prehliadačoch kompatibilných s Javou, vďaka čomu postupne naberali popularite. Najväčšiu stagnáciu zažili flash hry okolo roku 2010, kedy došlo k obrode Indie titulov a vďaka ich nízkej cene a vyššej miere komplexnosti v podstate nahradili jednoduché hry v prehliadači.

Problém konca flash hier je však zakorenený niekde úplne inde. Adobe ich softvér Flash, určený na prehliadanie animácií a filmov pomocou prehliadačov, plánuje tento rok ukončiť. S ukončením podpory Adobe Flash Player tak žiadne tituly bežiace na tejto technológii nebudú spustiteľné.

Aby tieto legendárne tituly neupadli do zabudnutia, prichádza na scénu launcher Flashpoint. Ten v sebe uchováva prístup k viac ako 38 000 flash hrám a 2 400 animáciám na jednom mieste. Ponúka inovatívne prostredie, kde jednoduchým klikom stiahneš a následne spustíš hru. K hraniu je však potrebná neustála prítomnosť softvéru Flashpoint, keďže práve ten klame hry, že sú stále hrané online.

Nenechaj si ujsť
Chystá sa príbehové RPG, na ktorom budú pracovať vývojári legendárnych hier

Softvér funguje na princípe konštantného sťahovania niekoľko megabajtových hier. Ak si však na to trúfneš, môžeš si jednorazovo stiahnuť 288 GB databázu všetkých hier. Flashpoint si zadarmo stiahneš na tomto linku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom