Výrobcovia televízorov a zobrazovacích panelov sa neustále pretekajú v kvalite svojich obrazoviek, ale aj v ich veľkosti. Medzi absolútnu špičku v tomto priemysle patrí nepochybne tiež kórejský Samsung, ktorý opäť všetkým „vytrel zrak“ svojim najnovším kúskom. „Stena“, alebo „The Wall“, ako Samsung tento model nazval, prináša 146″ obrazovku a inovatívnu technológiu, ktorá chce zmeniť svet televízorov.

Samsung prezentuje svoje znalosti v oblasti obrazoviek nielen v smartfónoch, ale tiež v segmente televízorov, kde si jeho doterajšie modely obľúbilo mnoho používateľov. Najnovší počin spoločnosti ale rozhodne prekvapil aj jej konkurenciu, ktorá „The Wall“ neprehliadne. Tento 146″ veľký televízor je totiž naozaj, ale naozaj obrovský. Navyše doň Samsung implementoval novú technológiu microLED, s ktorou má byť táto obrazovka budúcnosťou televízorov.

Impozantná obrazovka

Názov „The Wall“ nedostala táto novinka len tak pre nič, za nič. Svojou veľkosťou totiž tromfne všetky bežné domáce televízory, ktoré sa svojou uhlopriečkou na ňu ani zďaleka nedoťahujú. Pri zavesení tohto monštra na stenu je ihneď vidieť, odkiaľ bolo odvodené jeho pomenovanie. Plocha obrazovky totiž zaberie drvivú väčšinu steny. V porovnaní s ním tak vyzerajú aj 82″ televízory iba ako malé nástenné obrázky.

Technológia, ktorá zmení svet televízorov

Nenechaj si ujsť
Nvidia predstavila obrovské herné monitory. Výbavou schovajú do vrecka tých najlepších

Okrem ohromnej uhlopriečky vybavil Samsung televízor „The Wall“ aj inovatívnou technológiou microLED. Tento názov v podstate označuje miniatúrne LED diódy, ktoré sú v porovnaní s tými v bežných televízoroch ešte menšie a zároveň slúžia ako vlastný zdroj svetla. Samotný televízor tak nepotrebuje podsvietenie, no zároveň disponuje modularitou, vďaka ktorej si túto novinku budúci majiteľ bez problémov prispôsobí. Pokojne tak bude možné spojiť viacero takýchto ozrutných obrazoviek, ktoré prídu vhod najmä počas špeciálnych udalostí.

Cena sa vyšplhá poriadne, poriadne vysoko

Samsung neprezradil presnú sumu, ktorú si za tento ohromujúci televízor vypýta, no rozhodne nepôjde o žiadnu nízku čiastku. Predpokladaná cena sa môže dostať až na úroveň niekoľko desaťtisíc eur, ktoré by bežný „smrteľník“ mohol zaplatiť napríklad za nové bývanie. Mimo extrémne veľkej uhlopriečky tak „The Wall“ dostane aj extrémne vysokú cenovku. Bližšie detaily o tejto novinke plánuje Samsung prezradiť už počas marcovej konferencie. Odhalenie presnej sumy však mnohým určite vyrazí dych.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom