Profesionálni hráči neustále vyžadujú od svojich herných mašín ten najvyšší výkon, s ktorým si užijú nové hry do sýtosti. Aby však bol herný zážitok dokonalý, je potrebný aj špičkový monitor, ktorý zobrazí všetko v perfektných detailoch. Nvidia sa teraz postarala o prekvapenie, keď odhalila „mamutie“ monitory so 65″ uhlopriečkou, ktoré budú pre mnohých pastvou pre oči.

Čím väčšie, tým lepšie. Samozrejme máme na mysli veľkosť uhlopriečok monitorov, ktoré v dnešných dňoch ponúkajú bohaté možnosti a obraz blížiaci sa k dokonalosti. Nvidia, jeden z najväčších hráčov vo výrobe grafických kariet, sa teraz angažoval aj pri nových monitorov, z ktorých spadne sánka naozaj každému. Tieto novinky poľahky zapadnú do kategórie veľkoformátových herných obrazoviek, pretože ponúkajú tie najlepšie vlastnosti a obrovský displej.

Zobraziť celú galériu (5)
NVIDIA GeForce/YouTube

Pre predstavu, ako by takáto novinka vyzerala v bežnom setupe, slúži aj táto fotografia, ktorá je dôkazom toho, že 65″ veľký monitor od Nvidie je skutočným obrom. Pre vyriešenie otázky produkcie tejto novinky sa spoločnosť spolčila s ďalšími gigantmi vo svojom odbore ako Acer, HP či Asus. Práve tí jej majú pomôcť s výrobou nových monitorov, ktoré však nezaujmú len obrovskou uhlopriečkou. Ich ďalšia výbava totiž dokáže hravo poraziť aj tých najväčších konkurentov.

65″ monitor od Nvidie sa rozhodne na bežný kancelársky stôl nezmestí

Priemerná uhlopriečka veľkých monitorov, ktoré sú medzi hráčmi obľúbené, činí približne 32″. Už tak veľké obrazovky majú problém vtesnať sa k zvyšku hernej zostavy. Vedel by si si predstaviť, že máš na svoj stôl umiestniť monštruózny monitor s uhlopriečkou 65″? Ani my nie, no o čosi väčším problémom okrem miesta je taktiež vzdialenosť používateľa od tejto veľkej obrazovky. Sedieť pár desiatok centimetrov od takéhoto monitora rozhodne nie je nič pohodlné a ani zdravé.

Tie najlepšie technológie

Mnohé monitory či televízory sa zväčša snažia najviac zaujať svojou veľkou uhlopriečkou. Nvidia však kartu stavila aj na prémiovú výbavu, ktorú ocení každý zarytý hráč. Samozrejmosťou v nových monitoroch je teda podpora 4K rozlíšenia, HDR obrazu, G-sync technológie či obnovovacej frekvencie, ktorá sa vyšplhala až na 120 Hz. Áno, práve toľko hertzov má aj displej nového smartfónu Razer Phone. Čerešničkou na torte v monitoroch od Nvidie je zabudovaný Nvidia Shield set-top box, ktorý posúva ich možnosti ešte ďalej.

Prístup k Netflixu je samozrejmosťou rovnako ako streamovanie obsahu

Nenechaj si ujsť
Nvidia upravila podmienky používania svojich grafických kariet. Vznikol totiž problém, ktorý ju stojí nemalé peniaze

Streamovanie hier či iného obsahu na tak veľkej obrazovke umožní šťastnému majiteľovi umiestniť ju pokojne aj do inej izby a ďaleko od „bedne“ počítača. Svoje obľúbené tituly si tak hráči a milovníci kvalitného obrazu vychutnajú aj bez priameho pripojenia k desktopu, no cenou za tento luxus bude o čosi nižšia vizuálna kvalita obsahu. Stále však pôjde o jeden z najkrajších obrazov, z ktorých nejeden nebude chcieť spustiť oči.

A čo cena?

Nvidia zatiaľ neprezradila, koľko si za svoje veľkoformátové obrazovky vypýta, no rozhodne nepôjde o nízku cenovku. Taktiež nebol dosiaľ stanovený presný dátum ich uvedenia na trh. Dočkať by sme sa ich však mali už počas najbližšieho leta. Spojenie obrovskej uhlopriečky, prvotriednej kvality obrazu a ďalších jedinečných technológií spravia s monitorov Nvidie poriadne drahé kúsky. Pokiaľ by si niekto chcel vychutnať svoje obľúbené hry na týchto 65″ obrazovkách, prichystať by si mal aspoň zopár tisíc dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom