Netflix sa často vyznačuje ako vynikajúci sprostredkovateľ informácií skrz rôzne dokumentárne tituly. Či už majú mrazivejší podtón alebo sú napakované historickými faktami, Netflix je domovom mnohých takýchto počinov, medzi ktoré sa v uplynulých dňoch zaradil aj The Devil Next Door. Ten patrí medzi to najlepšie, čo služba tento rok ponúkla.

Takéto dokumenty sú často zamerané na komplexné príbehy postáv, ktorým bolo často neprávom ukrivdené. Spoločným znakom, a ten zdieľa aj The Devil Next Door, je, že sa divák po celú dobu sám seba sa pýta, kde je vlastne pravda. Neboj sa, pri pozeraní tohto skvostu na Netflixe nebudeš ani ty vidieť, na ktorú stranu sa pridať.

 

Dokument sleduje príbeh amerického občana Johna Demjanjuka snažiaceho sa v Spojených štátoch viesť nový život ako ukrajinský imigrant. Všetko sa však v Clevelende v 80.rokoch mení, a to v okamihu, keď ho niekoľko preživších holocaustu označí ako ,,Ivan the Terrible„. Ten účinkoval v koncentračnom tábore Treblinka ako operátor plynovej komory a vyznačoval sa svojou nadpriemernou krutosťou v rámci svojho vlastného potešenia.

Nenechaj si ujsť
Netflix je zabezpečený. Zaklínač má pripravený materiál a príbehy na niekoľko sérií dopredu

Dokument zostavený z dobových záberov prestrihaný aktuálnymi vstupmi zainteresovaných osôb si za svoju krátku dobu na Netflixe získal obrovskú podporu, pozitívny ohlas a mnohí ho považujú za to najlepšie, čo Netflix tento rok priniesol. Vo veľkej miere sa na tom neustále podpisuje vyzdvihujúca otázka, či americký občan bol vážne týmto krutým strážcom v Treblinke, za ktorého ho majú preživší svedkovia koncentračných táborov a väčšina sveta v roku 1986, alebo ide len o nešťastnú zámenu identity nevinného človeka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom