Telekom pokračuje v rozširovaní sieťovej kapacity svojej 4G siete – do štyroch miest pridáva nadstavbu 4G+ a v Petržalke posúva maximum siete na ešte vyššiu hodnotu.

4G+ už v 27 lokalitách

Telekom pokryl rýchlejšou sieťou 4G+ ďalšie tri mestá na Slovensku: Púchov, Považskú Bystricu a Komárno. Navyše čiastočne je už pokrytý aj Svätý Jur. Vo všetkých mestách je inštalovaná 4G+ nadstavba do rýchlosti 300 Mbps.

4G+ sieť Telekomu je tak k dispozícii už v 27 slovenských mestách, resp. lokalitách: Bratislava, Stupava, Svätý Jur (čiastočne), Pezinok, Senec, Šamorín, Dunajská Streda, Orechová Potôň, Komárno, Nové Zámky, Nitra, Trnava, Piešťany, Trenčín, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Nemšová, Púchov, Považská Bystrica, Žilina, Vrútky, Martin, Banská Bystrica, Zvolen, Poprad, Košice, Prešov. V týchto mestách je inštalovaná minimálne sieť LTE-CA do 300 Mbps, vo väčšine miest je už aj vyššia (do 400 či 500 Mbps).

Výrazne vyššia kapacita 4G v Petržalke

Už niekoľko rokov sú základové stanice v Petržalke najvyťaženejšie na celom Slovensku. Preto Telekom rozšíril sieťovú kapacitu 4G siete v celej bratislavskej mestskej časti až na 877 Mbps. Týmto krokom Telekom rieši čoraz väčšie dátové prenosy, nie sú zamerané iba na využitie na jednom koncovom zariadení. V Petržalke je použitá riešenie 4×4 MIMO, ktoré sme testovali v auguste 2016 na Magio pláži v Bratislave.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú