Aplikácie Signal a Telegram práve zažívajú svoje najúspešnejšie obdobie. Po nedávnom škandále s používateľskými dátami WhatAapp sa začalo veľké sťahovanie. Desiatky miliónov ľudí už inkriminovanú aplikáciu vlastnenú Facebookom opustili a prešli k iným alternatívam, píše portál XDA-Developers.

Čo sa vlastne stalo? Vedenie WhatsAppu už dlhšie plánovalo zahájiť zdieľanie používateľských dát s Facebookom, no načasovanie už asi nemohlo byť horšie. Aplikácia navyše súhlas vyslovene vyžadovala. Každý, kto povinné odsúhlasenie zdieľania dát neprijme, sa po 15. máji môže so svojim účtom nadobro rozlúčiť.

Nečakanú situáciu šikovne využíva Telegram

WhatsApp vzniknutú situáciu vysvetlil, zákazníci ale už mali nainštalované alternatívne četovacie aplikácie – Signal a Telegram. Kým Signal sa vydal cestou skrášľovania prostredia, vývojári Telegramu okrem toho priniesli aktualizáciu, ktorá umožní do Telegramu preniesť celé konverzácie.

Freepik (Úprava redakcie)

Počas januára si Telegram stiahlo viac ako 100 miliónov nových používateľov hľadajúcich viac súkromia a slobody,“ píše sa na blogu aplikácie Telegram. „Od dnes si každý môže preniesť čet, vrátane videí a iných dokumentov do Telegramu z aplikácií WhatsApp, Line a KakaoTalk.“

Túto možnosť môžu využiť používatelia, ktorí majú aplikáciu aktualizovanú na verziu 7.4.1, prípadne novšiu. Prenos však funguje len do Telegramu, nie naopak.

Ako na to?

Ak patríš medzi ľudí, ktorí opustili Whatsapp v prospech Telegramu, určite využiješ nasledovný návod na prenos četovej konverzácie.

Najskôr spusti aplikáciu WhatsApp a otvor konverzáciu, ktorú chceš exportovať. V menu, ktoré sa nachádza v pravom hornom rohu, rozklikni „Viac“ a vyber možnosť „Exportovať chat“. WhatsApp vytvorí zálohu konverzácie vo formáte ZIP, ktorý môžeš importovať do Telegramu.

Šifrovacia aplikácia Telegram patrí medzi najbezpečnejšie aplikácie na trhu, Printscreen/Telegram

Následne stačí už len otvoriť Telegram a vybrať súkromný alebo skupinový čet, do ktorého chceš konverzáciu z WhatsAppu presunúť. Správy sa potom synchronizujú pre všetkých účastníkov. Navyše budú špeciálne označené, aby bolo jasné, že pochádzajú z inej aplikácie.

Očakáva sa, že tento nástroj ešte viac zvýši popularitu Telegramu a pritiahne ďalších používateľov, ktorým by sa staré konverzácie opúšťali len veľmi ťažko.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP