Technologická konferencia Techsummit 2019 má za sebou štvrtý ročník, ktorý možno označiť opäť za úspešný. Na tohtoročnej konferencii si mohol vidieť prezentácie aktuálnych trendov z oblasti inovácií v IT, zlepšovanie verejného prostredia a medzinárodnú výmenu know-how.

Prvý deň prestížnej konferencie bol nabitý atraktívnymi diskusiami na tému vývojových scenárov vo svete technológií a v spoločnosti so zohľadnením rastúcej úlohy kybernetickej bezpečnosti a ochrany kyberpriestoru. Na svoje si prišli aj návštevníci, ktorí sa zaujímajú o umelú inteligenciu, či priemysel 4.0.

Umelá inteligencia stále viac preniká do nášho života, jej vplyv na spoločnosť je čoraz signifikantnejší a tiež sa vynárajú otázky smerujúce k takým jej aspektom, ako sú manipulácia s dátami, rešpektovanie hodnôt, potreba regulácie či nové nastavenie pracovného trhu.

Inovátori, etickí hackeri a startupy posúvajú inovácie v priemysle 4.0. a riešenia pre kybernetickú bezpečnosť na stále nové hranice. Pritom však v Európe stále zostáva množstvo najmä malých a stredných podnikov, ktoré na kybernetické útoky nie sú primerane pripravené. Na konferencii Techsummit bol tejto problematike venovaný osobitný okrúhly stôl, ktorý moderoval Tomas Matraia z medzinárodnej poradenskej spoločnosti The AdWisers.

Veľmi zaujímavou témou bola „Smart City“, ktorá zaujala mnoho ľudí, nakoľko sa diskutovalo o inteligentných mestách či regiónoch. Svoje zastúpenie mala aj umelá inteligencia, ktorá je aktuálne na vzostupe a v súvislosti s konferenciou ju bolo cítiť na každom kroku.

Kľúčovou oblasťou Smart City je samozrejme mobilita a doprava, ktorá mala taktiež svoje zastúpenie na Techsummit 2019. K videniu boli elektrické motorky určené pre bežných motoristov, ale aj pre políciu, no svoju pozornosť si určite zaslúžil aj elektrický bicykel s elektrickou kolobežkou, ktoré sú už dávno súčasťou života niektorých ľudí. Predstavený bol aj vôbec prvý digitálny kolega AMELIA, ktorý predstavuje budúcnosť umelej inteligencie.

Celkovo sa konferencie Techsummit 2019 zúčastnilo 400 návštevníkov a 89 spíkrov z 19 krajín, ako napríklad Spojené štáty, Singapur, Egypt, Bulharsko, Maroko, či Litva. Z týchto údajov je teda jasné, že konferencia má svoje meno aj v zahraničí, a preto sa už teraz môžeš tešiť na piaty ročník v roku 2020, ktorý prinesie ďalšie zaujímavé témy a atraktívny program.

Instagram
Facebook

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom