Bezkotaktné platby Apple Pay a Google Pay sa na Slovensku rýchlo udomácnili a mnohí zákazníci bánk si navykli platiť na termináloch svojimi smartfónmi či hodinkami. Napriek tomu, že Google Pay je u nás už vyše 2 rokov a Apple Pay takmer rok, stále ich nenájdeme vo všetkých bankách. Slovenská Tatra banka v minulom roku spustila túto službu od Apple, avšak miesto platieb Googlu mala donedávna vlastné riešenie. Teraz sa situácia mení a Tatra banka prechádza z doterajšej aplikácie MobilePay na Google Pay, ktorý oficiálne spúšťa dnes v pondelok 9. marca.

Klienti Tatra banky s Android smartfónmi prišli o možnosť bezkontaktných platieb cez NFC po aktualizácii na Android 10, s ktorým aplikácia MobilePay nefungovala, o čom sme informovali v našom článku ešte v januári.

Problém sa ťahal niekoľko mesiacov a mnohí netrpezlivo čakali, kedy príde banka s funkčným riešením. Jednou z mála možností bolo práve zavedenie platieb Google Pay. Podľa našich informácií tak chcela Tatra banka urobiť ešte do konca 1. kvartálu tohto roka.

Google Pay je oddnes oficiálne aj v Tatra banke

Hoci sa k tejto téme oficiálne nevyjadrovala, pred niekoľkými týždňami sa nám podarilo zistiť, že skutočne presedlá z MobilePay na Google Pay. Tatra banka bola pritom jednou z posledných bánk na Slovensku, ktoré neponúkali Google Pay. Dnes je to všetko oficiálne a klienti Tatra banky majú k dispozícii mobilné platby Googlu. Nastaviť si ich môžu priamo v aplikácii Google Pay, kde môžu pre svoj účet pridať debetnú alebo kreditnú kartu Tatra banky.

android pay
Google

Nenechaj si ujsť
Aj Tatra banka zavedie drahšie poplatky. Dá sa však stále ušetriť

Nastavenie platobnej karty v aplikácii Google Pay: 

  • Otvoriť aplikáciu Google Pay
  • Vybrať účet, ku ktorému chceš priradiť nový spôsob platby
  • Kliknúť na položku Platba
  • Kliknutím na ikonu „+“ pridať novú kartu
  • Zadaj informácie o karte alebo ich vyplň odfotením karty
  • Over spôsob platby
  • Zadaj overovací kód

Hoci dnes Tatra banka oficiálne spúšťa Google Pay, zákazníci budú mať stále k dispozícii aj mobilnú aplikáciu MobilePay, avšak už prostredníctvom nej nevyužijú mobilné platby. Naďalej budú mať dostupné niektoré funkcionality.

V nastaveniach NFC si nezabudni prepnúť z Mobile Pay na GPay Zdroj:redakcia

Banka však upozornila, že jej mobilná aplikácia Tatra banka už nebude od konca tohto mesiaca podporovaná na smartfónoch BlackBerry a Androidoch s verziou systému Android 4.x a staršou. Rovnako pre tieto staré systémy končí aj podpora aplikácie MobilePay.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom