Internetové televízie sa stali popri streamoch etablovanými službami na slovenskom trhu, ktorý ponúka divákom na výber množstvo možností. Na Slovensku však pôsobí aj česká spoločnosť, ktorá je tu už 18 rokov, no do povedomia mnohých sa dostala aj vďaka svojej IPTV, ktorú poznáme pod názvom Lepšia.TV. Vyskúšali sme ju.

Klasické televízne vysielanie dnes už divákom nestačí. Trh sa za uplynulé roky zásadne zmenil a so stále rýchlejším nástupom nových služieb sme aj na Slovensku pocítili, že obľúbený obsah môžeme sledovať aj iným spôsobom.

Okrem streamovacích služieb ako Netflix, Prime Video, Apple TV+, HBO Go a ďalších, ktoré ponúkajú iba vlastné knižnice filmov a seriálov, sú tu aj služby, ktoré prinášajú aj živé televízne vysielanie a bohatý archív k tomu, spolu s ďalším množstvom video obsahu.

Výhody internetových televízií (IPTV) spočítavajú nielen vo vysokej kvalite prehrávania, ale aj v mobilite. Divák si môže obľúbenú reláciu či film pozrieť kdekoľvek, doma v obývačke, no aj v smartfóne na cestách.

Bohatá ponuka programov a tisícky hodín filmov a seriálov

V internetovej televízií Lepšia.TV dostane divák za 7,39 € mesačne 118 TV programov, z čoho sú mnohé vysielané v HD rozlíšení. Konkrétne je v HD dostupných až 73 kanálov a viacero ďalších je aj vo FullHD kvalite. K dispozícii sú stanice všetkých populárnych kategórií, na ktorých si nájde svoju obľúbenú reláciu každý divák.

Nechýbajú tu klasické české a slovenské stanice, filmové, športové, detské kanály, dokumentárne, spravodajské, hudobne programy a pre dospelých divákov služba ponúka aj erotický obsah.

Zobraziť celú galériu (6)
Prostredie služby Lepšia.TV pri sledovaní cez webový prehliadač.

Pri slovenských a českých staniciach sa však stretávame len s menšou ponukou, k dispozícii sú prevažne klasické stanice doplnené o niekoľko kanálov zameraných na rôzne žánre obsahu. Všetky české a slovenské stanice z ponuky Lepšia.TV sme spísali v tomto zozname:

České TV stanice:

 • ČT1
 • ČT2
 • ČT3
 • ČT Art
 • Nova
 • Nova 2
 • Nova Cinema
 • Nova Action
 • Nova Gold
 • Prima
 • Prima Cool
 • Prima Love
 • Prima Comedy Central
 • Prima MAX
 • Prima Krimi
 • TV Barrandov
 • TV Barrandov Kino
 • TV Barrandov Krimi
 • Seznam.cz TV
 • HAHA TV
 • Hobby TV
 • Relax
 • Mňam TV
 • NOE
 • TV Natura

Slovenské TV stanice:

 • JOJ Family
 • Jednotka
 • Dvojka
 • Trojka
 • Markíza International
 • LifeTV
 • Lux
 • TV8
 • Romana

Pokiaľ by niekto nestihol živé vysielanie, k dispozícii je aj archív, ktorý umožňuje spätné prehratie obsahu až spred 100 dní. Vo väčšine prípadov však služba ponúka 7-dňový archív a pri niekoľkých kanáloch je dostupný iba 3-dňový archív. Dĺžku archívu pre všetky ponúkané stanice nájdeš na tomto odkaze.

Stále však platí, že 100-dňový archív nie je pri IPTV žiadnym štandardom a Lepšia.TV v tomto smere skutočne na trhu vyniká. Popri klasickom televíznom vysielaní poskytuje za príplatok aj sledovanie obsahu z HBO, HBO2, HBO3 a Cinemax a Cinemax 2. Na oplátku divák dostane tisícky hodín obsahu a k predplatnému HBO aj streamovaciu službu HBO Go.

Zobraziť celú galériu (6)
Za príplatok si môže zákazník dokúpiť aj stanice HBO so streamom HBO Go.

Nie je to však len sledovanie obsahu, ktoré môžu zákazníci využiť. Lepšia.TV taktiež prináša možnosť si obľúbené relácie nahrávať bez obmedzenia. V tomto smere ma služba teda príjemne prekvapila bohatou ponukou obsahu a možností. A pre niekoho môžu byť užitočným bonusom aj rádiostanice, ktorých je tu takmer 25 000.

V aplikácii je ešte je čo zlepšovať

Samotné sledovanie je možné z viacerých platforiem. Ani táto IPTV nevyčnieva z radu a vysielanie ponúka už klasicky pre televízie, ale aj prostredníctvom aplikácie pre smartfóny, tablety, či dokonca cez svoj vlastný set-top box. S ním je teda možné sledovať obsah aj na televízií bez smart funkcií.

Poďme sa však pozrieť na aplikácie pre mobilné zariadenia. Lepšia.TV podporuje systémy Android a iOS, pričom taktiež funguje na tabletoch. V našom testovaní sme aplikáciu využili na všetkých dostupných zariadeniach, vrátane smart TV.

Menšie výhrady mám k fungovaniu aplikácie na smartfónoch, kde sa po otvorení automaticky zobrazovala výlučne v režime na šírku, čo nebolo v niektorých prípadoch príliš komfortné. Tu by mi prišiel režim na výšku rozhodne vhod kvôli ovládaniu jednou rukou.

Celé prostredie aplikácie je ale spracované prehľadne a identické na všetkých platformách. Či si už používateľ otvorí apku Lepšia.TV na smartfóne, v tablete alebo televízii, vždy ho čaká rovnaké používateľské prostredie. A aby toho nebolo málo, služba sa dá sledovať aj cez webový prehliadač.

Obsah je potom rozdelený na jednotlivé kategórie, no prednastavené rozloženie hlavnej stránky si môže používateľ upraviť podľa svojich preferencií. Sledovanie na viacerých zariadeniach ale komplikuje chýbajúce pokračovanie v prehrávaní.

Pokiaľ som s prehrávaním skončil na televízii a obsah si chcel ďalej pozrieť napríklad na smartfóne, konkrétny film či seriál som musel opäť manuálne vyhľadať a nájsť aj konkrétnu časť seriálu, ktorú som chcel ďalej prehrávať.  Intuitívne pokračovanie v prehrávaní tak, ako sme na to zvyknutí z iných služieb, teda nie je v prípade Lepšia.TV príliš silnou stránkou.

Vysielanie vo HD/FullHD, podpora 4K zatiaľ chýba

Počas testovania Lepšia.TV som sa stretol len s jediným zásadným problémom, ktorý bol veľký výpadok celej služby ešte začiatkom decembra 2020. Ako ospravedlnenie zákazníkom bola neskôr ponúknutá menšia kompenzácia. Od vyriešenia tohto problému však išlo všetko takmer ako po masle.

Prehrávanie akéhokoľvek obsahu bolo plynulé a v primeranej kvalite zo všetkých zdrojov, hoci som sa miestami stretol s nečakaným prerušením. Stalo sa mi tak napríklad pri sledovaní seriálu, kedy sa prehrávanie v náhodných miestach pozastavilo a musel som danú časť spustiť odznova.

Nejde ale o zásadný problém, ktorý by trvalo narúšal pozeranie filmov a seriálov, objavoval sa skôr ojedinele, no aj to naznačuje, že ešte nie je všetko vyladené „tip top“. Oceňujem však kvalitu vysielania, ktoré využíva aj moderný kodek H.265. Vďaka nemu je pri nižšej spotrebe dát dosiahnutá vysoká kvalita obrazu. V tomto smere tu máme k dispozícii najvyššie FullHD rozlíšenie, v 4K kvalite táto IPTV (zatiaľ) nevysiela.

Služba avizuje, že k sledovaniu stačí aj internetové pripojenie s dátovým tokom len 3 Mbps. Používateľ si však v nastaveniach môže vybrať medzi štandardnou a vysokou kvalitou obrazu podľa potreby, aby v prípade prehrávania cez mobilné dáta nespotreboval veľkú časť z predplateného balíka.

Primeraná cena

Internetovú televíziu Lepšia.TV si môžu zákazníci zakúpiť v troch balíkoch. Základom je samotná služba určená pre všetky smart zariadenia s pripojením na internet. Pre smart TV, smartfóny a tablety je dostupná za 7,39 € mesačne. Na začiatok je prvý skúšobný mesiac len za symbolických 10 centov.

Prehrávať je však možné iba na jednom zariadení, komfortnejšia možnosť prehrávania na dvoch zariadeniach súčasne je za príplatok zhruba 3 € mesačne, no táto informácia v cenníku pred zakúpením služby bohužiaľ chýba.

Náročnejší diváci si môžu dokúpiť už aj spomenutý HBO balík so streamom HBO Go zdarma, ktorý je dostupný za 8,13 € mesačne. Pre zákazníkov bez smart TV je tu aj samotný set-top box s ovládačom, ktorý im umožní sledovanie služby aj v starom televízore. Ten si môžu kúpiť za 59,10 €.

Rozumná voľba, ktorá má však silnú konkurenciu

V dnešnej ponuke služieb pre sledovanie filmov, seriálov a televízie je viacero veľkých hráčov, ktorí si zákazníkov získali práve vďaka výhodám, ktoré ponúkajú oproti klasickému televíznemu vysielaniu.

Pre tých, ktorí si radi pozrú obľúbenú stanicu alebo film kdekoľvek aj na cestách, či v pohodlí domova, je Lepšia.TV jednou z najlepších možností. Pri testovaní som si počas niekoľkých týždňov obľúbil prehľadné a intuitívne prostredie aplikácie na všetkých platformách, hoci trpí niekoľkými nedokonalosťami.

Pozitívne ale vnímam slušnú ponuku TV staníc a celkovo obsahu ako takého, vrátane možnosti sledovania obsahu od HBO za relatívne malý poplatok. A to všetko aj v HD/FullHD kvalite. Niekomu môže chýbať podpora 4K.

Loading...

Loading…

Pokiaľ sa ale niekto obzerá po internetovej televízii, Lepšia.TV je jednou z tých služieb, ktorá má za dostupnú cenu čo ponúknuť. Na trhu má však silnú konkurenciu v podobe služby Sledovanie.TV, či spomenutých streamovacích služieb, ktoré sa síce nezameriavajú na vysielanie lokálnych televízií, no v podobnej cenovej relácii predplatného ponúkajú viac vlastného obsahu aj vo vyššej kvalite.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP