Tento rok sú to najmä čínski výrobcovia, ktorí k nám chrlia jednu inovatívnu technológiu za druhou. Huawei priniesol tri zadné fotoaparáty, Vivo zas snímač odtlačkov v displeji a spoločne s Oppo aj plnohodnotný full-screen dizajn v smartfónoch. Posledne menovaný výrobca si však možno chystá ďalšiu chuťovku.

Momentálne sa veľa hovorí o smartfónoch Vivo NEX S a Oppo Find X, ktoré priniesli na trh želaný dizajn s bezrámikovým displejom na prednej strane. Takéto riešenie si však tiež vyžiadalo implementovanie výsuvných časti do zariadení, ktoré museli skryť najmä predný fotoaparát. Podobná konštrukcia však vyvoláva obavy o odolnosti a môže časť používateľov odradiť od kúpy. Oppo však zrejme zvažuje aj alternatívu, ako skombinovať full-screen dizajn s možnosťou snímať selfie bez nutnosti pohyblivých častí v konštrukcii.

Veľa prezrádza nedávny patent, o ktorého udelenie požiadal výrobca Oppo a teraz ho zverejnil Svetový úrad duševného vlastníctva (WIPO). O téme píše portál LetsGoDigital. Z priložených renderov môžeme vidieť možnú podobu budúceho smartfónu čínskej značky. Vpredu by sa mal nachádzať spomínaný bezrámikový displej, tentoraz však zariadenie nepojme žiadny plnohodnotný selfie fotoaparát. Podľa Oppo by otázku selfie mohlo vyriešiť umiestnenie sekundárneho displeja ma zadnú stranu.

Duálny „selfie“ snímač

Selfie zábery by bolo teda možné zachytiť prostredníctvom zadného fotoaparátu a používateľ by neprišiel o možnosť vidieť aktuálne snímaný obraz a na základe neho prispôsobiť kompozíciu fotografie. Zadný fotoaparát by mohol byť aj duálny a poskytnúť pre používateľa napríklad presnejší efekt rozostrenia. Sekundárny displej by zároveň umožňoval aj určité nastavenia, ako napríklad zmenu režimu.

Samozrejme, daný patent automaticky neznamená, že Oppo dané zariadenie niekedy oficiálne predstaví. V hre sú aj možnosti s využitím flexibilného displeja a dokonca aj skladateľný smartfón, ktorý sa snaží čo najrýchlejšie priniesť Samsung. V prípade Oppo by sme sa však rozhodne mali mať na pozore.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom