Hlasy o rozložiteľnom smartfóne od Samsungu sa neustále stupňujú a jeho predstavenie by malo byť skutočne bližšie a bližšie. Nové informácie o netradičnom kúsku prinášajú viac svetla v otázke konečných rozmerov zariadenia.

Nové špekulácie zverejnil The Wall Street Journal a publikoval ich aj portál Fonearena. Správa sa zameriava najmä na rozmer displeja v rozloženom stave. V plnom režime by malo zariadenie rozmerovo pripomínať tablet a obrazovka by mala dosiahnuť veľkosť 7 palcov. Phablet by aj po rozložení mal ponúknuť dizajn, kde by aj prednú stranu mal zabrať takmer len displej.

Otázkou je rozhodne, či sa v strede obrazovky objaví malý rámik, respektíve, či displej bude až natoľko flexibilný, aby ho eliminoval. Zaujímavé bude sledovať, akým spôsobom sa bude smartfón vlastne skladať či ohýbať. Dizajn zrejme ešte ani v tomto čase nie je konečný a môže sa meniť. Aj podľa najnovších špekulácií by nás však predstavenie zariadenia malo čakať už na začiatku budúceho roka.

Samsung by mal mať náskok, konkurencia ale nespí

Samsung má momentálne pre skladací smartfón používať kódové označenie Winner, pri predstavení by sa však mal zaradiť do úplne nového produktového radu Galaxy X. Nové správy sa okrajovo venujú aj snahe juhokórejskej spoločnosti poponáhlať sa s uvedením zariadenia na trh. Samsung totiž chce byť prvý, ktorý predstaví skutočne skladací smartfón. Svoje snahy už ohlásil aj Huawei a na vlastnom riešení zrejme pracujú aj LG, Lenovo či Apple.

Samsung teda zrejme dá prioritu rýchlemu predstaveniu pred napríklad optimalizovaním výrobného procesu a aj cena tak bude vyššia. Cenovka by dokonca mohla začínať niekde na úrovni 1500 dolárov. Predajný trhák tak z Galaxy X zo začiatku zrejme nebude, ale Samsung chce byť jednoducho prvý a revolučný. Pravdou však je, že vo vývoji vy mal byť z konkurencie najďalej a je teda veľká pravdepodobnosť, že sa mu to aj podarí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom