„Notchnú“ moru medzi smartfónmi sa pred pár týždňami rozhodlo ukončiť pár čínskych výrobcov, ktorí predstavili svoje bezrámikové modely bez akéhokoľvek výrezu. Azda najväčšiu pozornosť si získal model z dielne Oppa, ktorý do vienka dostal špičkovú výbavu a jedinečné uloženie fotoaparátov. Oppo Find X prišlo, aby zmenilo segment smartfónov a teraz putuje do predaja za fantastickú cenu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Renomovaných výrobcov smartfónov tento rok prekvapili dvaja menej známi konkurenti z Číny, ktorí sa odhodlali k veľkému kroku. Oppo a Vivo totiž predstavili unikátne modely, ktoré „zabili“ trend výrezu displeja. Vlajková loď s tou najlepšou výbavou od prvého z nich pôvodne vystrašila zákazníkov svojou očakávanou cenou. Teraz sa však Oppo Find X dostalo do e-shopu Geekbuying.com, kde je dostupné za menej ako 740 €.

Smartfón s inovatívnymi technológiami, ktorými tromfol konkurenciu

Poriadne výkonný hardvér a jedinečné inovácie sú ideálnou kombináciou pre revolúciu v smartfónovom priemysle. Práve takéto vlastnosti prednedávnom ukázalo Oppo Find X. Srdcom pre výpočtové úlohy sa stal špičkový procesor Snadpragon 845, ktorý kooperuje s obrovskou 8 GB operačnou RAM pamäťou. Výrobca pri predstavení uviedol hneď niekoľko pamäťových verzií tohto modelu, pričom sa teraz do ponuky prvých obchodov dostáva 128 GB variant.

Najväčšou inováciou modelu Find X však nie je hardvér pre výpočty, ale vysúvací mechanizmus, ktorý v sebe skrýva všetky objektívy fotoaparátov. Do tejto časti konštrukcie sa navyše výrobcovi podarilo ukryť aj snímače pre 3D rozpoznávanie tváre používateľa, ktoré sa pri odomykaní vysunú bleskovou rýchlosťou. Z prednej strany tejto vysúvacej časti je to tiež 25 MPx fotoaparát, ktorý nadchne každého. Náprotivnú zadnú časť zasa obsadila dvojica snímačov s rozlíšením 20 MPx a 16 MPx.

Po zasunutí vysúvacieho mechanizmu tak dizajn zadnej steny nenarúšajú žiadne prvky, ba ani snímač odtlačkov prstov. Oppo totiž kartu stavilo len na 3D rozpoznávanie tváre. Pri pohľade na mohutný 6,4″ FullHD OLED displej padne sánka nejednému milovníkovi smartfónov. Vďaka absencii výrezu sa plocha tohto panela mohla roztiahnuť až na 92,25 % z celkovej plochy prednej časti. Svojou podobou tak Oppo Find X poráža aj tú najsilnejšiu konkurenciu, ktorá má ešte čo doháňať.

Všetok hardvér, vrátane motorčeka pre vysúvanie mechanizmu, poháňa energia z 3 730 mAh batérie, ktorej nechýba rýchle nabíjanie VOOC. To svojimi vlastnosťami a rýchlosťou dopĺňania energie ohromí každého hrdého majiteľa tohto smartfónu. Ten však bude nadšený aj z plnej podpory LTE sietí, vďaka ktorej si aj u nás na Slovensku užije 800 MHz pásmo. Oppo Find X vo verzii s 256 GB ROM malo pôvodne v Európe stáť 999 €. Teraz však do predaja prichádza jeho 128 GB verzia, ktorú kúpiš za jedinečnú cenu.

Cena zaň je nižšia, než sa čakalo

V obchode Geekbuying.com je totiž Oppo Find X dostupné za 764 €, no po uplatnení kupónu WDLZCAIR klesne jeho cena na lákavejších 734 €. Takúto cenu by pri tak revolučnom smartfóne čakal len málokto a skladové zásoby sa teda môžu rýchlo vypredať.

Kúpiť Oppo Find X za 734 € bez ďalších poplatkov
Zľavový kupón: WDLZCAIR

Ponuku tohto e-shopu robí ešte lepšou aj doprava EU Priority Line, s ktorou zákazník nezaplatí žiadne dodatočné poplatky pri doručení.

Kupón môžeš v košíku uplatniť nasledovne:

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/Geekbuying

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
38%
Chcem to
13%
Mám to
13%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
25%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]