Počas uplynulého týždňa Disney+ odvysielalo svoj exkluzívny film Predátor: Korisť.

Akčná novinka síce budila nádeje úspech prekvapivo pozitívnymi reakciami kritikov, len málokto však čakal, že by sa z filmu mohlo stať niečo viac ako jemne nadpriemerná jednohubka.

Nový diel známej akčnej série, s ktorou to od predstavenia ikonického prvého dielu v roku 1987 išlo už len dole vodou, v dobrom šokoval divákov po celom svete a Predátor: Korisť stanovil hneď dva nové divácke rekordy.

Dve platformy, dva rekordy

Akčná sci-fi snímka si premiéru odbila na dvoch streamovacích službách. Na americkom trhu bol film uvedený na platforme Hulu (ktorú síce vlastní Disney, no videotéka tu funguje samostatne), v ďalších krajinách bol zasa odvysielaný pod hlavičkou Disney+.

Ako informuje Techradar, Predátor: Korisť naplno bodoval na oboch videotékach a stal najsledovanejšou novinkou v histórii Hulu a Disney+, respektíve jej medzinárodnej verzie.

Úspech je o to pôsobivejší, že Predátor štartoval v ostrej konkurencii ďalších zvučných noviniek a jednom z najsilnejších víkendov streamovacích služieb vôbec.

TMDB

Takmer každá streamovacia služba sa počas neho zaskvela očakávaným novým obsahom. Netflix uviedol Sandmana, Apple TV+ vysokorozpočtový animák Luck, Prime Video zasa drámu Trinásť životov, ktorá kandiduje na jednu z najlepších noviniek tohto roka.

Čítal si už? 
Toto je dokonalosť, sánka dole. Prečo je nový Predátor prekvapením roka?

Diváckemu úspechu Predátora pravdepodobne vo veľkom pomohla aj skutočnosť, že Disney svoju novinku odvysielalo exkluzívne v online priestore a film sa do kín nedostal.

Môžeme rátať aj s pokračovaním

Oficiálne čísla sledovanosti Disney neuvádza, je však jasné, že s novinkou je zábavný konglomerát nadmieru spokojný a to znamená len jedno – môžeme očakávať ďalšie pokračovania.

Žiadny nový diel Predátora zatiaľ oficiálne potvrdený nebol, režisér Dan Trachtenberg sa ale viackrát nechal počuť, že by sa návratu do populárneho sci-fi univerza nebránil a má hneď niekoľko nápadov, kam sériu posunúť.

Možnosti sú v tomto prípade takmer nekonečné a nový film sa môže odohrávať takmer v hociktorom historickom období. Nechajme sa prekvapiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP