Na takúto záplavu atraktívnych titulov si nespomíname. August bude na streamovacích službách absolútne napchatý veľkorozpočtovými i dlhoočakávanými novinkami a prakticky každá jedna služba zo svojho rukáva vytiahne nejaké eso.

V prípade Netflixu to bude Sandman alebo zombie akcia Day Shift, HBO Max ponúkne skvele vyzerajúceho nástupcu Hry o tróny s názvom Rod draka, Disney+ zasa nový seriál Marvelu a Predátora, no a Apple sa pochváli dramatickou minisériou podľa skutočných udalostí. Tieto augustové novinky si nesmieš nechať ujsť.

Sandman

Kedy: 5. august

Kde: Netflix

Jeden z najkomplexnejších, no zároveň tiež najpopulárnejších komiksov mimo DC a Marvel konečne mieri na Netflix. Svetová jednotka na jeho tvorbe nešetrila a údajne do jeho tvorby naliala až 165 miliónov dolárov.

Sandman tak patrí k najambicióznejším televíznym projektom posledných rokov. Predlohou k seriálu je mytologická knižná séria od spisovateľa Neila Gaimana, pričom hlavná pozornosť bude venovaná postave menom Sen (známy aj pod menami Morpheus či Sandman), ktorý je členom rodiny tzv. „Večných“.

Prvá séria bude z veľkej časti postavená na prvých dvoch knižných častiach: Preludia & Nokturna a Domček bábik, v ktorých sa čarodejník Burgess rozhodne uväzniť jednu z entít, Smrť, aby sa stal nesmrteľným, no namiesto toho sa vo väzení ocitá jeho brat Sen, ktorého ríša upadá a tak sa bude musieť čím skôr oslobodiť.

Podľa tvorcov sa v novinke môžeme tešiť na obrovskú ríšu snov plnú rôznych démonov, mágov či okultistov a Sandman predstaví netradičné a neopozerané komiksové univerzum.

Thirteen Lives

Kedy: 5. august

Kde: Prime Video

Amazon momentálne ide na víťaznej vlne a po megahitoch The Boys či obrovskom úspechu Terminal List uvedie dramatický celovečerný film Thirteen Lives, nakrútený podľa skutočných udalostí.

Dej sa točí okolo 12 mladých chlapcov a ich futbalového trénera, ktorých po nečakaných prudkých dažďoch uväznil dážď ďaleko od civilizácie. Kým tréner so svojim tímom bojovali o život, vonku sa stretli najväčší experti na potápanie a záchranné operácie z celého sveta, aby nešťastníkom pomohli.

Situácia a príprava záchrany sa vo svete dočkala veľkej medializácie, na pomoc sa so svojou ponorkou prihlásil aj Elon Musk. Napokon bol zostavený záchranný tím, ktorý v drsných podmienkach prišiel s odvážnym plánom. V jednotlivých rolách hlavných členov tímu sa v snímke predstavia viaceré hviezdne mená ako Colin Farrell, Viggo Mortensen a Joel Edgerton.

Prey

Kedy: 5. august

Kde: Disney+

Ikonická séria Predátor sa dočká ďalšieho filmu, nepôjde však do kín, ale rovno na Disney+. Nová celovečerná snímka sa bude odohrávať 300 rokov v minulosti, loviť sa bude v americkej divočine a teritóriu kmeňa Komančov. Jeho súčasťou je aj mladá neohrozená bojovníčka Nara, ktorá sa ocitá uprostred masakru svojho kmeňa, no je odhodlaná mimozemskému monštru nič nedarovať.

Okrem neopozeraného historického zasadenia nový Predátor ponúkne aj značnú dávku brutality, bude dostupný s R-kovým ratingom od 18 rokov. Režisér Dan Trachtenberg (Ulica Cloverfield 10) sľubuje poriadne napínavý zážitok, podľa vlastných slov chcel predátora zobraziť v doposiaľ najdesivejšej podobe. Tomu tiež prispôsobil zmenu vzhľadu, aký poznáme z ikonického originálu z roku 1987.

Luck

Kedy: 5. august

Kde: AppleTV+

Streamovacie služby myslia aj na rodiny s deťmi a v krátkom čase sa ku nám dostane hneď druhý originálny animák. O prvý sa minulý mesiac postaral Netflix v podobe vysokohodnotenej novinky Sea Beast, štafetu teraz preberie Apple s úsmevnou snímkou Luck. Nový animák rozpovie príbeh večnej smoliarky Sam, ktorej nikdy nič nevychádza podľa plánov.

Situácia sa začne obracať po tom, čo Sam nájde mincu, ktorú jej do cesty nastražila rozprávková čierna mačka Bob. Sam však o ňu príde a prosí Boba o druhú šancu. Dvojica sa následne dostane do ríše Šťastia a vydáva sa na nečakané spoločné dobrodružstvo.

Film okrem hviezdnych hereckých mien, ktoré postavám prepožičajú svoje hlasy, budí pozornosť aj tvorcami – stojí za ním ex-veterán Pixaru John Lasseter, ktorý sa vo veľkom podieľal na vzniku animákov Autá či Príšerky s.r.o.

Day Shift

Kedy: 12. august

Kde: Netflix

Konečne poriadny zombie film? V prípade Netflixu sa radšej neodvažujeme dúfať, faktom však je, že trailer na Day Shift sľubuje poriadne šialenú akčnú jazdu. Nie je sa čo diviť – za novinkou Netlfix stojí J. J. Perry, ktorý sa podieľal na vzniku filmov John Wick: Chapter 2 alebo Rýchlo a zbesilo 8.

Pre Perryho síce pôjde o režisérsku prvotinu, spomeňme si však na podobný osud Chada Stahelskeho, ktorý rovnako začínal ako koordinátor kaskadérov a neskôr v úlohe režiséra svetu priniesol sériu John Wick. Stahelsky je mimochodom jedným z producentov nového filmu.

Day Shift diváka zavedie do sveta plného upírov, ktorých lovením sa živia viacerí profesionáli. Jedným z nich je aj Jamie Foxx, zodpovedný otec a čistič bazénov, ktorý však zďaleka nie je tým, za koho sa pred svojou rodinou vydáva. Po nociach Foxx v spoločnosti Snoop Dogga loví upírske monštrá a vytrháva im tesáky. Foxx musí narýchlo získať peniaze, vydáva sa teda na lov svojho života.

Five Days At Memorial

Kedy: 12. august

Kde: AppleTV+

Hurikán Katrina dodnes predstavuje jednu z najväčších prírodných katastrof v našej histórii. Práve na udalosti spojené s ním si posvieti nová 8-dielna miniséria Five Days At Memorial, ktorá sa zameria na miestnu nemocnicu a neľahké rozhodnutia, ktorým musel jej personál čeliť. Tisícky ľudí sa tu ocitli v bezvýchodiskovej situácii a zdravotníci museli počas piatich dní robiť rozhodnutia, ktoré ich strašia do konca života.

Hlavnú úlohu v dramatickej novinke zastane oscarová herečka Vera Farmiga (V zajatí démonov), nemenej pôsobivý je aj tím tvorcov, ktorý za novinkou stojí. O scenár sa postaral držiteľ Oscara John Ridley (12 rokov otrokom) spoločne s držiteľom Emmy Carltonom Cuseom (Nezvestní). Seriál bude vysielaný epizodicky každý týždeň, premiéra posledného dielu je naplánovaná na piatok 16. septembra.

She-Hulk: Attorney at Law

Kedy: 17. august

Kde: Disney+

Marvel pokračuje v smršti seriálových noviniek z univerza MCU a krátko po skončení Ms. Marvel sa k divákom dostane ďalšia séria so silnou ženskou hrdinkou, v tomto prípade doslova. Predstaví totiž ženskú verziu mocného Hulka Jennifer Walters, ktorá je v súkromnom živote právničkou a nečakane sa dostane k superhrdinským schopnostiam.

Seriál bude komédiou z právneho prostredia, čomu bude prispôsobený aj 30-minútový formát jednotlivých epizód. Chýbať v ňom nebudú ani viaceré známe tváre z MCU, okrem Marka Ruffala alias Hulka sa fanúšikovia môžu tešiť na Abomination, hovorí sa aj o účasti Daredevila či Jessicy Jones.

Rod Draka

Kedy: 21. august

Kde: HBO Max

Tri roky po skončení Hry o tróny je HBO pripravené nadviazať na úspech svojho fantasy hitu a predstavuje jeho duchovného nástupcu v podobe Rod draka. Seriál sa bude odohrávať 200 rokov pred udalosťami Game of Thrones a zameria sa na rod Targaryenov, ktorí viac ako tri storočia vládli nad kráľovstvami Westerosu.

V centre prvej série bude stáť kráľ Viserys I. Targaryen. Tvorcovia jeho postavu predstavujú ako vľúdneho, láskavého a slušného človeka, zároveň však v popise jeho postavy naznačili, že tieto charakterové črty automaticky neznamenajú, že Viserys bude aj dobrým kráľom.

Vládu Viserysa síce nesprevádzali otvorené vojenské konflikty, zato však bola poznačená veľkým vnútorným napätím a zákulisným bojom o moc, ktorý počas neskorších rokov vyvrcholil až v nemilosrdnú občiansku vojnu. HBO má pri novom seriáli materiálu na niekoľko sérií dopredu, záleží len, aké tempo pri rozprávaní tvorcovia zvolia. Hlavným postavám novinky i historickým udalostiam vlády Targaryenov sa venujeme v samostatnom článku.

Me Time

Kedy: 26. august

Kde: Netflix

Netflix pokračuje v premiérach filmov s hviezdnym obsadením a v novinke Me Time predstaví hneď dvoch populárnych hercov – Marka Wahlberga a Kevina Harta. Dvojica v bláznivej komédii stvárni dvoch bývalých najlepších priateľov, ktorí sa vydali rôznymi cestami a nemajú na seba čas.

Situácia sa zmení, keď manželka jedného z nich vezme deti na víkend k svojim rodičom a bývalí priatelia sa rozhodnú opäť stretnúť. Zameškané bude dvojica dobiehať skutočne vo veľkom štýle a zo stretnutia sa stáva nevyspytateľná bláznivá jazda, na ktorú aktéri, ani celé mesto, už nikdy nezabudnú.

TMDB

Star Wars: Andor

Kedy: 31. august

Kde: Disney+

Nový vlastný seriál dostane aj ďalšia známa postava zo sveta Star Wars a to rebelský špión Cassian Andor, ktorého sme prvýkrát mohli vidieť vo filme Rogue One z roku 2016. Seriál sa bude odohrávať pred udalosťami z filmu a príbeh bude sledovať dobrodružstvá Andora, ktorému jeho činnosti v oblasti zhromažďovania informácií prinesú kľúčovú úlohu v rastúcej aliancii rebelov.

Dobrou správou pre fanúšikov je aj návrat známych hereckých tvárí. Do postavy Andora sa vráti Diego Luna a herečka Genevieve O’Reilly si zopakuje svoju filmovú rolu senátorky a neskoršej prezidentky Novej Republiky, Mon Mothmy.

Okrem známych protagonistov sa diváci môžu tešiť aj na hereckú legendu Stellana Skarsgårda, ktorý exceloval v nedávnom veľkolepom sci-fi Duna. O réžiu seriálu s 12 epizódami sa postará Tony Gilroy (Bournov odkaz), ktorý spolupracuje aj na scenári.

See (3. Séria)

Kedy: 26. august

Kde: AppleTV+

Jason Momoa alias Baba Voss sa vracia v apokalyptickom hite seriálu See, aby sa pri ochrane svojho kmeňa postavil doposiaľ najväčšej hrozbe – smrtiacej zbrani, ktorú zostrojili jeho nepriatelia.

Tretia séria bude pre dystopický seriál Apple znamenať definitívny koniec, tvorcovia sa budú musieť snažiť, aby nepodliezli vysoko nastavenú latku z predošlej sezóny. Tá sa na Appe TV+ stala najsledovanejším pokračovaním seriálu a predstavila súboj Jasona Momou s Daveom Bautistom, ktorý tu stvárnil znepriateleného brata hlavnej postavy.

Momoa sa aj napriek koncu See s Apple nelúči a spolu s technologickým gigantom v súčasnosti pracuje aj na televíznej novinke Chief of War, ktorá predstaví kolonizáciu a zjednotenie havajských ostrovov.

Noviniek v auguste je nakoniec toľko, že ešte dodatočne musíme spomenúť aj ďalšie sľubne vyzerajúce seriály, aj keby len jednou vetou. Amazon na začiatku mesiaca divákov v All or Nothing: Arsenal zavedie na Emirates Stadium a predstaví detailné fungovanie i zákulisné zábery jedného z najslávnejších futbalových klubov vôbec.

Športových fanúšikov môže zaujať aj boxerská miniséria Mike, ktorá si posvieti na kariéru i osobný život legendy Mikea Tysona. Seriál bude dostupný na Hulu, ktorého produkcia je u nás sčasti dostupná na Disney+, Mike sa ku nám však zatiaľ oficiálnou cestou nedostane. Na Netflixe ďalej vrcholí fantasy séria Locke & Key, ktorej tretia séria bude v rámci služby poslednou. Štartuje 10. augusta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP