Už 5. augusta si budú môcť diváci na Netflixe vychutnať komiksovú sériu Sandman, na ktorej streamovací gigant pracuje už od roku 2019.

Jeden z najdrahších seriálov v histórii streamovacej spoločnosti a najdrahší televízny DC projekt histórie sa počas festivalu Comic-Con konečne odhalil v plnohodnotnom traileri a sľubuje originálny komiksový koncept.

Na takéto niečo nie sme zvyknutí

Nová séria sa od mnohých superhrdinských titulov líši svojou mimoriadne komplexnou predlohou s dominanciou božských entít, ktoré sa podľa pôvodnej mytológie objavili na počiatku vekov, ešte predtým, než ľudia začali uctievať bohov.

Zaujímavosťou celej série je aj to, že hlavná postava nezapadá do koncepcie klasického komiksového hrdinu, čo naznačila už samotná knižná predloha, v ktorej Sandman vystupuje v pomerne pasívnej podobe.

Samotný trailer potvrdzuje, že nás čaká jedinečné a neopozerané dobrodružstvo. Nočné mory, smrť, Lucifer či zábery na ríšu plnú rôznych mágov a okultistov sú známkou toho, že Netflix plánuje zbúrať všetky stereotypy klasického formátu bežných komiksových titulov.

Podľa streamovacej spoločnosti bude ako predloha seriálovému príbehu slúžiť pôvodný komiks z roku 1989. Hlavnou postavou knižnej predlohy je Sen (známy pod menami Morpheus alebo Sandman), patriaci do rodiny tzv. “Večných“.

TMDB

Ten po desaťročiach väznenia v bdelom svete musí opätovne získať svoje padlé kráľovstvo, ukradnutú moc a zajať svojich poddaných, od ktorých hrozí ľudstvu veľké nebezpečenstvo a ich zánik.

Pre fanúšikov je okrem originálneho scenára lákadlom aj zvučné herecké obsadenie seriálu. Aj keď v role Sandmana uvidíme pomerne neznámu tvár, herca Toma Sturridga, do úlohy čarodejníka Burgessa tvorcovia obsadili geniálneho Charlesa Dancea, ktorého si môžeme pamätať ako Tywina Lannistera z Hry o Tróny.

TMDB

Zo seriálového hitu z dielne HBO sa však do novinky presunie aj ďalšie známe meno, Gwendoline Christie, predstaviteľka Brienne z Tarthu. Britská herečka si v Sandmanovi zahrá Lucifera. Jedného zo záporákov, zvaného “Korintský“, si zahrá obľúbený Boyd Holbrook, divákom známy najmä zo seriálu Narcos či komiksovky Logan.

Kľúčom k úspechu a naplneniu diváckych očakávaní seriálového spracovania by mal prispieť aj samotný autor komiksu Neil Gaiman, ktorý sa na výrobe podieľa z pozície výkonného producenta.

TMDB

Jeho pomoc je v tomto prípade viac než vítaná, o Sandmanovi sa hovorí totiž ako o nesfilmovateľnom titule.

Pri snahe o jej sfilmovanie si vylámali zuby už aj veľkí hollywoodski hráči na čele s Warner Bros., ktorý sa o jej adaptáciu snažil spoločne s hercom Josephom Gordon-Levittom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP