Ako sa postupne blíži odhalenie novej vlajkovej lode Galaxy S10 od juhokórejského Samsungu, tak sa internet dostávajú aj rôzne úniky, ktoré ukazujú budúci vzhľad, či možné špecifikácie.

V súvislosti s Galaxy S10 sa hovorí o viacerých verziách, pričom okrem klasického pluska by mala byť predstavená lacnejšia verzia Galaxy S10e. Podobne ako v prípade Apple, kde bol predstavený iPhone XR, aj tu bude veľa vecí spoločných s primárnou vlajkovou loďou. Isté zmeny však bude vidieť aj na prvý pohľad, čím sa na druhej strane podarilo o niečo málo znížiť jeho cenu.

Jeho cena rozhodne nepoteší

Ak si sa začal predčasne radovať, že takáto lite verzia bude výrazne lacnejšia, tak po tejto informácii zrejme ostaneš poriadne sklamaný. Kúpa Samsungu Galaxy S10e rozhodne nebude lacná záležitosť. Štartovať má na cene približne 850 dolárov, čo je dokonca viac ako uvádzacia cena iPhone XR a dokonca je to stále viac, než cena vlajkových lodí u konkurencie. A čo teda za tých niekoľko stovák dostaneš?

Z pohľadu výkonu by sa nemalo zmeniť nič. Rozdiely nastávajú hlavne v oblasti dizajnu, kde aj na uniknutých obrázkoch môžeš vidieť výrazne širšie okraje, ktoré sú aj na bočných hranách, takže tu absentuje aj typické zaoblenie. Rovnako treba zabudnúť aj na snímač odtlačkov prstov v displeji, ktorý by sa mal presunúť na dosť netradičné miesto na boku zariadenia. Rátať treba aj s nižšou kapacitou batérie. Ostane však selfie snímač s dierou v displeji, najnovší procesor z vlastnej dielne a dvojitý zadný fotoaparát.

Prečítaj si tiež
Herný smartfón Samsungu búra všetky dizajnové bariéry. Má ohybný displej a vstavaný gamepad

Predstavenie je pripravené na 24. februára na MWC v Barcelone a už vzhľadom na cenu tejto oklieštenej verzie je jasné, že Galaxy S10 nebude rozhodne lacnou záležitosťou. A to nás v tomto roku čaká ešte predstavenie Note 10, ktoré býva ešte o čosi drahšie než smartfóny „S“ série. Hranica 1000 € tak bude s veľkou pravdepodobnosťou len štartovacou métou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom