Herný priemysel sa čoraz viac snaží presadiť aj v mobilnom segmente, čo sa vo výsledku prenáša do predstavovania herných smartfónoch a portov najznámejších online hier ako PUBG či Fortnite. 

Už koncom minulého roka sa hovorilo o tom, že svoj vlastný herný smartfón predstaví aj spoločnosť Samsung. Nebolo však jasné ako bude smartfón vyzerať a ani to, kedy sa dostane do predaja. Jedna z týchto by mohla byť zodpovedaná a to patentom ešte z roku 2017, ktorý bol zverejnený len pred pár dňami.

Ohýbanie až na dvoch miestach

Už o pár týždňov nás čaká MWC v Barcelone, kedy sa očakáva predstavenie novej vlajkovej lode Galaxy S10. Okrem jej viacerých verzií by sme sa teoreticky mohli dočkať aj predstavenia skladacieho smartfónu, o ktorom sa taktiež nesú rôzne zvesti. Skorší patent spoločnosti Samsung ukazuje skladaciu konštrukciu, ktorá vo svojom vnútri skrýva fyzické tlačidlá podobné tým, ako majú niektoré kompaktné konzoly.

Okrem toho by mal mať tento smartfón špeciálne vyvinutý procesor či vlastný systém chladenia, aby bol maximálny výkon dostupný v čo najväčšej miere. Ako ukazuje patent a rendery portálu LetsGoDigitalsmartfón bude možné ohnúť až na dvoch miestach, pričom klasický ohyb bude v strede obrazovky a ten druhý na spodnej hrane displeja, ktorý odhalí fyzické tlačidlá – gamepad.

Na jeho ľavej strane sa nachádzajú štyri smerové tlačidlá a na pravej zas šesť menších. Ide o veľmi kreatívne riešenie, ktoré by vyhovovalo ako hráčom, tak aj technickým nadšencom, ktorý sa na takéto zariadenie nevedia dočkať. Ak nebudeš hrať, budeš mať k dispozícii plný rozsah displeja. Chceš si zahrať? Stačí ohnúť spodnú hranu displeja a máš k dispozícii gamepad bez toho, aby si musel k smartfónu pripojiť akékoľvek iné príslušenstvo.

Do kalendára si tak zapíš deň 20. február, kedy dôjde k odhaleniu nového nových smartfónov od Samsungu a zatiaľ to vyzerá tak, že sa je rozhodne na čo tešiť. Minimálne na novú vlajkovú loď, ktorá udá trend ako prvá spomedzi popredných výrobcov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom